בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי הכבשה דולי: הנדסה גנטית על עדר פרות 

אחרי הכבשה דולי: הנדסה גנטית על עדר פרות

 
 
חדשות נענע

יוצרי הכבשה עומדים לייצר בניו זילנד עדר של 1500 פרות שיתבסס על שיבוט גנטי. תושבי ניו זילנד מוחים ומגנים את התוכנית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יוצרי דולי, הכבשה המשוכפלת הראשונה בעולם, מתכננים להכות בשנית, הפעם בגדול, ולבנות את החווה הראשונה בעולם המבוססת על שיבוט גנטי.

עיתון הסאנדיי טיימס הלונדוני מדווח כי קבוצת החוקרים ממכון רוזלין באדינבורו, שיצרו את הכבשה דולי, עברו לניו זילנד, שם הם עומדים לעזור בבניית עדר של 1500 פרות, בהתבסס על הנדסה גנטית.

המדענים טוענים שהפרות מתוכננות להפיק תרופות בחלב שלהן, ויהוו את הניסיון הראשון לעשות שימוש בשיבוט גנטי בחקלאות מסחרית. המדענים אומרים כי בסופו של דבר חוות המבוססות על שיבוט יוקמו ברחבי העולם ויעזרו להלחם במחלות, כולל תרשת נפוצה וסיסטיק פיברוזיס.

אולם למרות הצהרת הכוונות החיובית, רבים מתושבי ניו זילנד מזועזעים מעצם הרעיון,חוששים מהרס שמה של ניו זילנד כמדינה "חופשייה" מהנדסה גנטית, ומכנים את החווה המתוכננת "חוות פרנקנשטיין".

למרות שהפרוייקט זוכה לתמיכת הממשלה, ייתכן עדיין כי התמונה תשתנה. קבוצות המתנגדות להנדסה גנטית מקבלות תמיכה ממפלגת הירוקים, אשר מהווה לשון מאזניים בקואליציה עם מפלגת הלייבור הניו זילנדית, ויחד הן מפעילות לחצים על הממשלה לחזור בה מהחלטתה ולהכריז על הפסקת פעילות בתחום הניסויים בשיבוט גנטי ושינוי גנטי של בעלי חיים.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by