בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל מפרה באופן בוטה את זכויות האדם בלבנון 

ישראל מפרה באופן בוטה את זכויות האדם בלבנון

 
 
חדשות נענע

טוען ארגון בצלם בדו"ח החדש שלו לנושא זכויות האדם בדרום לבנון, שפורסם היום. על פי הארגון מדובר בהפרות המהוות פשעי מלחמה לפי המשפט הבינלאומי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון בצלם מפרסם היום את הדו"ח השנתי שלו לגבי זכויות האדם בשטחי דרום לבנון המוחזקים על ידי ישראל. על פי הדו"ח, מדינת ישראל מפרה באופן בוטה את זכויות האדם הבסיסיות של אזרחי לבנון.

הארגון מציין כהפרות בוטות של זכויות האדם בלבנון החזקת אנשים בכלא אל-חיאם, במשך תקופות ארוכות מחוץ לכל מסגרת משפטית, תוך הפעלת עינויים קשים כאמצעי חקירה נגדם; חטיפת אנשים והחזקתם במעמד של בני ערובה בבתי כלא בישראל; גירוש והעברה כפויה של תושבי האזור הכבוש בדרום לבנון; הטלת הגבלות שרירותיות על חופש התנועה; גיוס כפוי של תושבים, לרבות קטינים, לשורות צד"ל ומנגנון הביטחון שלו; ביצוע ירי ללא הבחנה, שהביאו להריגתם של מאות אזרחים.

חלק ניכר מההפרות בוצע על ידי כוחות צד"ל, אולם ארגון בצלם טוען כי "העובדה שחלק גדול מההפרות של זכויות האדם מבוצעות בפועל על ידי אנשי צד"ל, אינה מפחיתה כהוא זה מאחריותה של ישראל, שכן למעשה, כפוף צד"ל במידה מכרעת לסמכותה של ממשלת ישראל.

ארגון בצלם מדגיש כי ההפרות הבוטות והממושכות של זכויות האדם בלבנון על ידי ישראל, מהוות פשעי מלחמה לפי המשפט ההומניטארי הבינלאומי.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by