בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק וא-שארע עוזבים היום את שפרדסטאון 

ברק וא-שארע עוזבים היום את שפרדסטאון

 
 
חדשות נענע

קלינטון, ברק וא-שרע נפגשו הבוקר ודנו על נושאי המשא-ומתן ב"רצינות ובאווירה חמימה". הצוותים הישראלים והסורים ישארו לסיכומים טכנים ולקביעת לוח זמנים חדש. הכחשות במשלחת הישראלית והאמריקנית על הפרסום ב"אל-חיאת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלוש שעות נועדו ביניהם הנשיא קלינטון, ראש הממשלה ברק ושר החוץ הסורי א-שארע בארוחת ערב משותפת, בשפרדסטאון. לפי דובר משרד החוץ האמריקני, ג`יימס רובין, נדונו בפגישה "כל נושאי המשא ומתן על הסכם שלום בין ישראל לבין סוריה ברצינות ובאווירה חמימה". בארוחת הערב השתתפו גם לראךשונה שר התיירות אמנון ליפקין שחק והאלוף אורי שגיא. מגלי צה"ל נמסר כי בארוחת הערב נדונה גם סוגיית הגבולות לאחר נסיגת ישראל מהגולן.

במשלחת הישראלית הביעו שביעות-רצון מההפשרה שחלה בשיחות עם הסורים. לאחר קיפאון בן כמה ימים, הטיל הנשיא קלינטון את כל כובד משקלו אמש על מנת שיוכל לדווח על התקדמות טרם עזיבתם של ברק וא-שרע את ארצות-הברית. סוכם כי צוותי המשא-ומתן, הישראלי והסורי ישארו במקום על מנת לדון ב"פרטים הטכניים" ולקבוע לוח-זמנים להמשך השיחות.

ראש הממשלה ברק הכחיש היום את הפרסומים בעיתון "אל-חיאת" בדבר נכונותה של ישראל לסגת נסיגה מלאה מהגולן. לטענת "אל-חיאת" ב`מסמך שפרדסטאון` מפורטת הצהרתה של ישראל על נכונות לנסיגה מלאה מהגולן. כמו כן טען "אל-חיאת" כי ישראל דרשה להקים שגרירויות מיד עם תחילת הנסיגה מהגולן.

ברק מסר בתגובה כי "הפרסום הוא חלקי ולא מדויק, עוד נכון מאבק קשה ומורכב בנוגע לקו הגבול". גם דובר משרד הוץ האמריקני ג`יימס רובין הכחיש את הפרסום.

גורמים אמריקנים מסרו היום כי סוריה הבינה שישראל מצפה לשלום "לפחות כמו עם מצרים". להערכת מקורות בסטייט-דיפרטמנט, המשא-ומתן יתחדש תוך מספר שבועות, אם כי עדיין לא ברור היכן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by