בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קריאות בכנסיה הקתולית לפרישת האפיפיור 

קריאות בכנסיה הקתולית לפרישת האפיפיור

 
 
חדשות נענע

ראש הכנסיה הקתולית בגרמניה אמר כי אם האפיפיור אינו מסוגל להנהיג את הכנסיה, עליו לפרוש מיד מתפקידו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרוחות בוותיקן סוערות סביב הצעה של ראש הכנסיה הקתולית בגרמניה, כי האפיפיור יוחנן פאולוס השני צריך לפרוש מתפקידו בגלל בריאותו הלקויה, שאינה מאפשרת לו לבצע את תפקידו כראוי.

העיתון הבריטי טלגרף מדווח כי מתנגדיו של האפיפיור בוותיקן רמזו על תסריט כזה, אבל התבטאותו של הבישוף הגרמני קרל להמן היא הפעם הראשונה שהדבר נרמז על ידי דמות כל כך חזקה בכנסיה.

האפיפיור בן ה-79 הכל לכהן לפני 21 שנה, ובשנים האחרונות החלה בריאותו להתדרדר באופן מתמיד. לאחרונה הוא דחה את רעיון פרישתו בשנת 1995, אז הגיע לגיל 75, שבו בדרך כלל פורשים בישופים קתולים לגימלאות.

הבישוף להמן, אמר בראיון כי עתיד הכניסה יהיה טוב יותר בידיו של "אפיפיור חזק. אני בטוח שכאשר האפיפיור ירגיש שהוא לא מסוגל יותר להנהיג את הכנסיה, יהיה לו האומץ להגיד את זה, כנדרש. אחרת, הכנסיה תתפלג בגלל חילוקי הדעות שקיימים בה".

תומכיו של האפיפיור זועמים על ההתבטאות: הקרדינל אלפונו מריה סטיקלר, ראש הארכיב של הוותיקן, אמר בתגובה לעיתון האיטלקי לה-רפובליקה: "אף אחד לא יכול להגיד לאפיפיור מתי לפרוש, מכל סיבה שהיא. האפיפיור הנוכחי צריך להנהיג את הכנסיה אל המילניום השלישי".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by