בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ויצמן העביר את החומר לפרקליטות 

ויצמן העביר את החומר לפרקליטות

 
 
חדשות נענע

פרקליטו של הנשיא הגיש את המסמכים לארבל, אולם לא קיים מסיבת עיתונאים אחריה; בג"צ: לבדוק מדוע לא לפתוח בחקירה פלילית נגד ויצמן; ברק: אין זה ראוי לעסוק בירושת הנשיא

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרקליטו של הנשיא ויצמן עורך הדין יעקב וינרוט הגיש היום (שלישי) את החומר בענינו של ויצמן לפרקליטת המדינה עדנה ארבל.

עורכי דינו של ויצמן, נפגשו עם ארבל במשך כשלוש שעות, ועדכנו אותה בעל-פה על חומר החקירה. בהיכנסו לפרקליטת המדינה אמר וינרוט לגלי-צה"ל כי הוא מאמין שכעת ינוקה הנשיא גם מבחינה ציבורית. בסיום הפגישה שני הצדדים גזרו על עצמם שתיקה, ועו``ד וינרוט נפגש לאחר מכן עם הנשיא לפגישת עדכון.

בתום הפגישה נסוג וינרוט מכוונתו לקיים מסיבת עיתונאים, והסכים רק לאמר: ``העברנו חומר רב לפרקליטות. הפרקליטה מעניינת בו ותתן החלטה בהקדם``.

 

דיונים בפרקליטות

עדנה ארבל כינסה הערב את צמרת משרדה כדי לדון במסמכים שהוגשו. גם היועץ המשפטי לממשלה, שחזר הערב משיחות השלום בארצות הברית, השתתף בפגישה.
בקרוב אמורה ארבל להכריע בשאלה האם לפתוח בחקירה פלילית נגד נשיא המדינה.

גורם משפטי בכיר אמר הערב לחדשות ערוץ 2 כי לא יהיה מנוס מחקירה מקיפה יותר בנושא, למרות המסמכים שהגיש עורך דינו של ויצמן. לדבריו, יתכן כי גם גורמים מהמשטרה ישותפו בה וכי הנשיא ידרש לתת גירסה בעל פה בימים הקרובים.

אבי פלקסר, הגזבר לשעבר במשרד עורכי-הדין של פרקליטו של וייצמן, נחקר היום במשטרת תל-אביב ושוחרר בערבות של חמישים אלף ש"ח. כזכור, טענו במשרד עורכי-הדין "נשיץ ברנדס", כי היה זה פלקסר שהעלים את תיקו של ויצמן, כנקמה על פיטוריו מהמשרד.
 
 

בג"ץ: לבדוק מדוע לא לפתוח בחקירה פלילית נגד ויצמן

בית הדין הגבוה לצדק הורה היום לפרקליטות לנמק תוך עשרה ימים מדוע לא תפתח חקירה פלילית נגד הנשיא ויצמן. זאת בעקבות עתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון בה היא טוענת כי כל עיכוב עלול לפגוע ביעילות החקירה וכי הנשיא וויצמן זוכה ליחס מועדף.

מבית הנשיא נמסר אתמול כי הנשיא גזר על עצמו שתיקה, ולא יתבטא עוד בפרשה עד שפרקליטת המדינה תגיש את ממצאיה. בראיון לעיתונות אמר אתמול ויצמן: "גם לאחר הייעוץ המשפטי שקיבלתי הייתי עושה היום בדיוק אותו הדבר".
 

המערכת הפוליטית גועשת סביב הפרשה

בינתיים במערכת הפוליטית מתרבות הקריאות לויצמן לפרוש עוד טרם פרסום המסקנות על ידי ארבל. בין התומכים בהתפטרות הנשיא: חברי כנסת מן המפד"ל, הליכוד וישראל בעליה.

ראש הממשלה אהוד ברק אמר הערב (שלישי) בראיון לערוץ 2 "אני מכבד את הנשיא, והוא ידע מה לעשות". הוא הדגיש שאינו חושב כי ראוי לעסוק במציאת יורש לנשיא. ראש הממשלה הוסיף כי הנורמות בנוגע להתנהגות אישי ציבור עוברת תהליך של התקדמות רצופה וכי זו ברכה לחברה הישראלית ולשלטון החוק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by