בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל: נמליץ לקצר את שירות החובה בצה"ל 

הרמטכ"ל: נמליץ לקצר את שירות החובה בצה"ל

 
 
חדשות נענע

כך אומר היום מופז (שלישי) בדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת; עיתון "הארץ" דיווח היום שלפי תחשיב המטכ"ל קיצור השירות יחסוך לצבא כ- 800 מיליון שקלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הרמטכ``ל, רב אלוף שאול מופז, אומר היום (שלישי) בדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי המטה הכללי של צה``ל ימליץ בקרוב על קיצור שירות החובה בצה``ל בכחצי שנה.

רב-אלוף מופז אמר את הדברים בתשובה לשאלה שהפנה אליו יושב-ראש שינוי, יוסף לפיד, בדיון היום (שלישי) בועדה.

מגלי צה``ל נמסר כי בדיון שאל לפיד את הרמטכ``ל, האם צה``ל מתכוון לגייס בחורי ישיבות, ומופז השיב לו כי ההחלטה בעניין היא פוליטית, וכי צה``ל יקבל בזרועות פתוחות כל מי שיוחלט שעליו להתגייס.

עיתון ``הארץ`` פירסם הבוקר כי השירות הצבאי לגברים יקוצר החל מהשנה הבאה משלוש שנים לשנתיים וחצי, זאת התנאי שיחתם הסכם שלום עם סוריה וצה"ל יצא מלבנון - מטרות שלהערכת המטכ"ל אכן יושגו בחודשים הקרובים.

לפי תחשיבי המטכ"ל, יחסוך קיצור השירות כ- 800 מיליון שקל מהוצאותיו השנתיות של צה"ל. אם התוכנית תצא לפועל יתכן, שמחזור אוגוסט 98 יהיה המחזור האחרון שיישרת שלוש שנים מלאות.
 

יציאה מלבנון תעלה 1.25 מיליארד

רב-אלוף מופז העריך בדבריו כי יציאת כוחות צה``ל מדרום לבנון תעלה כמיליארד ורבע שקלים. מופז הדגיש שהתקציב חייב לבוא ממקור חיצוני, ולא מתקציב הבטחון השוטף.

הרמטכ``ל גם דיווח כי במהלך שנת 99` נהרגו 13 חיילי צה``ל ו-60 נפצעו בפעילות מבצעית ברצועת הבטחון בדרום-לבנון. שנה לפני כן נהרגו בדרום לבנון 23 חיילים. לדבריו, ישנה עליה בפעילות ארגוני חיזבאללה ואמל נגד צה``ל וצד``ל. בסך הכל התרחשו כ-1400 פיגועים מצד ארגוני המחבלים בשנה החולפת.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by