בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בעולם 
העולם בתמונות 
 
בעולם |
 
צילום: רויטרס, עריכה: תמי רון

בניו יורק נשיא איראן ורב יהודי מפגינים חיבה בפומבי, במילאנו סשה ברון כהן מתפרע בתצוגת אופנה, בהודו ילדים קטנים מחופשים לגאנדי (כולל הקרחת) וחסידים של הרבי נחמן מגיעים לבקר את קברו באומן. מסביב לעולם בעשר תמונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נשיא במשבר

תראו אותו בתמונה למעלה, הוא נראה מבועת. המשבר הכלכלי הגדול ביותר שידעה ארה"ב מאז זה של 1929 קרה במשמרת שלו. מה זה קרה, המדיניות הכלכלית שהתווה הממשל בראשותו, אחראית לביצה הפיננסית שארצו מבוססת בה. זה לא התו שבוש הבן רצה לסגור איתו את הקריירה. אחרי הכשלונות בעיראק ובאפגניסטן, הוא באמת השתדל בשנה האחרונה. השיק את ועידת אנאפוליס, לא התעלם מנפגעי הוריקן, אפילו הכה על חטא והודה שמדיניות החוץ שלו אולי, יתכן, שמדי פעם, הייתה מעט תוקפנית. בוש כבר עם הרגל בחוץ. את הבלגאן שהשאיר יצטרך לנקות המחליף שלו והציבור האמריקני כמובן, שמשלם היום על השאננות בה הרשה לאדם לא מתאים לשחק בתפקיד האיש החזק בעולם.
 

מוזר ומעצבן

 
התמונה ההזויה הזו צולמה בעת ביקורו של נשיא איראן בניו יורק. על רקע מחאות היהודים כנגד נאומו של הצורר האיראני באו"ם, בחר הרב משה בעל בעק מנטורי קרתא, דווקא לחזק את ידיו של אחמדיניג'אד. הצמד חמד הזה תמים דעים בכך שקיומה של מדינת ישראל, המעורער גם ככה, אינו חוקי ושמוטב היה אילולא היינו כאן. למרות שנטורי קרתא הם מיעוט הזוי, ולמרות שבעל בעק עשה לכולנו טובה והוא מתגורר בארצות הברית ולא בישראל, ללא ספק, מדובר באחת התמונות המקוממות ביותר שהופיעו במדור.
 
 

נחמן ועסקי התיירות

 
בעוד שברוב ימות השנה יהודים מגיעים מאוקראינה לארץ, לקראת ראש השנה שיירות אוויריות עושות את המסע בכיוון ההפוך. אלפי חסידים מסורים וסתם מתחזקים למיניהם לוקחים פסק זמן מהחיים בארץ הקודש, ויוצאים להילולה של מזמורי תהילים וצדקה בעיר האוקראינית. הרבי נחמן חי באומן כולה חצי שנה, אולם הוא ביקש מפורשות להיקבר שם, וכך בלא ידיעתו עשה לעיר התעשייתית שירות תיירותי אדיר. בשאלת הצדק הפואטי שטמון בכך שיהודי חסידי עושה שירות תיירותי לאוקראינים נשאיר אתכם להתחבט לבד, ונעבור ברשותכם לתמונה הבאה.
 

ועוד מהנעשה באוקראינה

 
ואם אנחנו כבר באוקראינה, בואו נשתהה שם עוד קצת. הגברת הזאת משתתפת גם היא בטקס שמתרחש באותה מדינה מדי שנה, רק בעל אוריינטציה מדכאת יותר. בעוד חסידי הרבי נחמן נוהרים לקבר של איש אחד, היא הולכת בגדול ומבקרת בבאבי יאר, גיא ההריגה של יהודי קייב. כ-100,000 בני אדם נטבחו שם, רובם יהודים. אמנם הרעיון ורוב הביצוע נזקף לחובת הנאצים, אבל עדויות היסטוריות מוכיחות שמרבית האוקראינים היו יותר משמחים לשתף פעולה. לעזאזל, אפשר אפילו לומר שהם לגמרי התלהבו מהרעיון. איכשהו נראה שהרבי נחמן, שביקר בישראל כדי להשיג התעלות נפש, היה מעדיף שיזכרו אותו כאן בארץ הקודש, ולא בארץ שמאכלסת את אחד מקברי האחים הגדולים בתולדות עמנו.
 

זיכרון של הודים

 
אמנם הם נראים מצחיקים, אבל הילדודים ההודים בתמונה התחפשו כדי לעשות כבוד לאבי האומה שלהם, מוהנדס קרמצ'נד גאנדי. אמא גאנדי לא ידעה את זה, אבל ה-2 באוקטובר 1869 היה אחד מאותם ימים שבדיעבד שינו את ההיסטוריה. מוהנדס הקטן יצא לאוויר העולם ו-78 שנים אחר כך - בום! הודו הפכה חופשית. מאז ההודים מוקירים את זכרו של מהטמה ומדי שנה נערכים לכבודו ברחבי תת היבשת אין סוף טקסים וחגיגות. כאן אגב המקום לקנא בהודים, שיש להם זיכרון קצת יותר ארוך משלנו ושיודעים להקדיש יום בשנה למי ששם חייו בצד כדי שלהם תהיה מדינה. תחשבו כמה הרצל היה מבסוט אם מישהו היה זוכר אותו פעם בשנה.
 

אל דאגה, לסיגרים שלום

 
ההריסות ברקע התמונה היו עד לא מזמן הבית של הילדה הקטנה שבחזית התצלום. הסופות הקטלניות אייק וגוסטב הסבו נזק אדיר לקובה. המדינה הענייה גם ככה, איבדה את רוב יבול הטבק של השנה האחרונה. כשזוכרים שהטבק הוא אחד מענפי הייצוא היותר מכניסים למשק הקובני מבינים את גודל הבעיה. המדור מתאר לעצמו שנפשכם היהודיה נכמרת עכשיו ולכן נפיס את דעתכם ונספר שהממשל בקובה הודיע שהוא הסליק מספיק טבק כדי להמשיך לייצר וליצא סיגרים משובחים במשך כל השנה הבאה. לגבי הילדה מחוסרת הבית לא נמסר דבר אבל, אי אפשר להציל את כל העולם.
 

סשה מכה שנית

 
במקרה שאתם לא מזהים, הבחור עטוי השמטע בתצלום הוא לא אחר מאשר סשה בארון כהן. תצוגת האופנה של פראדה לאביב/קיץ 2009 הפכה בשניות להרבה יותר מעניינת מבדרך כלל, כשסשה, שידוע בנטיותיו האקצנטריות, קפץ על המסלול והחל לדגמן קצת בעצמו. מאחר והוא לא תיאם את הופעת האורח עם המעצבת לדוגמא, אנשי ביטחון קפצו על הבמה ונאלצו להוריד אותו. בהתחשב בהיסטוריה שלו כבוראט כנראה שהגברת פראדה יצאה בזול - הוא עוד היה יכול לנסות להלביש לדוגמנית את הגלימה על הראש ולנסות לחטוף אותה. במקרה שהחוטיני שהוא לבש בבוראט לא דיבר בקול רם מספיק, עכשיו אתם מבינים שוב, לבחור יש ביצים.
 

ההיסטוריה של הדראג

 
מלכת הדראג הזו נחתה על שולחננו באדיבות מצעד הגאווה שנערך השבוע באורוגוואי. הגבר הלטיני שבתמונה, ששם לו פודרה וצבע ריסים משתייך, בין אם הוא יודע את זה או לא, למסורת ארוכת ימים. מקור המושג דראג נטוע הרחק במאה ה-16 בימיה של המלכה הבריטית אליזבת הראשונה. שחקניות תיאטרון היו אז מחוץ לחוק. את תפקידי נשים איישו נערים צעירים, חלקי פנים וגבוהי קול שלבשו שמלות. הם היו גוררים את שובל התחפושת שלהם ומכאן המילה דראג - לגרור. בימינו מלכת דרג שלבושה בבגדים ארוכים מספיק כדי להיגרר על הרצפה היא מחזה נדיר, אבל הביטוי נשאר. עכשיו, כשאתם טיפה יותר חכמים, אפשר להמשיך.
 

כתוב בעור

 
בלונדון, בירת התרבות העולמית נערך בימים אלה כנס הקעקועים הבינלאומי הרביעי, כך שאם חיפשתם סיבות מקוריות כדי לקפוץ לביקור בעיר זו אחת על חשבוננו. למרות שנראה שהקעקועים הם טרנד חדש יחסית, ולמרות שכל פרחה שמקעקעת פרפר מרגישה כאילו המציאה את הגלגל מחדש, מדובר במנהג שמלווה את האנושות מראשיתה. ברוסיה מצאו מומיות מקועקעות שגילן מוערך ב-7,000 שנה, המלכים הבריטים הקדמונים היו מצויירים יותר מקומיקס ובאיים הפולינזיים היו מכסים אדם בקעקועים ככל שהיה מתבגר, עד שכולו היה מקועקע. באופן לא מפתיע היהדות, שמונעת כיף ממאמינה באופן מסורתי, אוסרת על קעקועים – אבל היי, אף אחד לא אמר שאסור להסתכל. אז קדימה, לנתב"ג!
 

דב דב

 
הכפות שבתמונה שייכות לטורף היבשתי הגדול מכולם, דב הגריזלי. למרות הלוק החמוד ועל אף המיתוג הבובתי שהדביקו לדובים, מדובר בחיה שלא הייתם רוצים לפגוש פנים מול פנים. משקלו של גריזלי בוגר יכול להגיע עד 420 ק"ג ואלה מתפרשים על 2.5 מטרים. אמה מה למזלכם, או שלא, גם אם תרחיקו עד מקום מושבו של הגריזלי ממקסיקו עד אלסקה, לא תמצאו את הדוב מאחר ומדובר במין בסכנת הכחדה חמורה. בקנדה ובקולומביה הבריטית פועלים במרץ בשנים האחרונות כדי לשמר את הדובים הנדירים, ואם יצליח להם אולי גם הנכדים שלנו יזכו לראות דובי בלייב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by