בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
בית המשפט: דרעי לא יוכל להתמודד על ראשות עיריית ירושלים 

בית המשפט: דרעי לא יוכל להתמודד על ראשות עיריית ירושלים

 
פלילים ומשפט |
 
רונן ליבוביץ`

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה סובל, דחה את עתירתו של אריה דרעי, שביקש להתמודד על ראשות העירייה בעוד כחודש • בפסק הדין נקבע, כי תקופת הקלון שהוטלה על דרעי טרם הסתיימה ועל כן אינו זכאי להתמודד • "ההרחקה לפרק הזמן שנקצב בחוק, נועדה להבטיח כי בתפקידי ההנהגה הציבוריים יעמדו רק אנשים שרמתם המוסרית הולמת נשיאה בתפקידים כאלה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(21 שניות)

 
בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (חמישי) את עתירתו של חבר הכנסת והשר לשעבר אריה דרעי, שביקש להתמודד בבחירות לראשות עיריית ירושלים שיתקיימו ב-11 בנובמבר, למרות הקלון שהוטל עליו אחרי שהורשע בעבירות שוחד. פירוש הדבר הוא שדרעי לא יוכל להתמודד על תפקיד ראש העירייה.

"ההרחקה לפרק הזמן שנקצב בחוק, נועדה להבטיח כי בתפקידי ההנהגה הציבוריים יעמדו רק אנשים שרמתם המוסרית הולמת נשיאה בתפקידים כאלה. ביצוע עבירה שיש עמה קלון אינה מתיישב עם הרמה המוסרית הנדרשת מנבחרי הציבור, למצער כל עוד לא חלף זמן מספיק העשוי להקהות את רישומה של העבירה. רק כך יובטח אמונו של הציבור בנבחריו, ורק כך תובטח יכולתו של נבחר הציבור למלא את שליחותו הציבורית בצורה אפקטיבית וראויה", כתב בהחלטתו השופט משה סובל.

"מאז מועד השחרור ועד ליום הגשת רשימת המועמדים יעברו שש שנים ושלושה חודשים בלבד, בעוד סעיף 7(ב) לחוק הבחירות מתנה את הזכאות להיכלל ברשימת המועמדים בחלוף שבע שנים מיום תום ריצוי עונש המאסר ועד ליום הגשת רשימת המועמדים. לכן החלטתי לדחות את העתירה ולקבוע כי העותר כפוף לסעיף 7(ב) לחוק הבחירות".
 
ביום ראשון נערך בבית המשפט הדיון בעניין, וסנגוריו של דרעי ביקשו מהשופט משה סובל לתת פסק דין דחוף אחרי שטענו כי תקופת הקלון שנגזרה על מרשם הסתיימה. לטענתם, כשנגזר עונשו, חוק הבחירות קבע תקופת המתנה של שש שנים בלבד מתום ריצוי המאסר.

פרקליטות המדינה טענה מצידה בדיון, כי יש לדחות את העתירה של דרעי, בטענה כי יש לבחון את הדברים על פי הדין הנהוג כיום, שקובע כי תקופת ההמתנה מרגע הטלת הקלון צריכה להיות שבע שנים.

"על העותר חלה הוראת סעיף 7(ב) לחוק הבחירות... הוראה הקובעת תנאי כשרות להיכלל ברשימת מועמדים ולהיבחר כחבר מועצה וכראש רשות בבחירות לרשויות המקומיות", כתבה עורכת הדין עינב גולומב בשם המדינה. "אין חולק כי העותר לא עומד בתנאי סעיף 7(ב) לחוק, ומשכך אין הוא זכאי להתמודד בבחירות לראשות רשות מקומית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by