בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
"צריך למצוא דרך לויכוח בין שמאל לימין באופן שלא יפרק את החברה" 

"צריך למצוא דרך לויכוח בין שמאל לימין באופן שלא יפרק את החברה"

 
פוליטי-מדיני |
 
רונן ליבוביץ`

דיון סוער בוועדת הפנים של הכנסת • הוועדה התכנסה לישיבת פגרה מיוחדת בעקבות ניסיון הפגיעה בחתן פרס ישראל באמצעות מטען צינור • יו"ר הוועדה דרש: לטפל בגורמים הקיצוניים בסדר עדיפות גבוהה • ח"כ רותם: מגנה את פסטיבל שטרנהל • ח"כ איתם: מי שהניח את המטען עשה דבר שמנוגד לכל מה שאנחנו מחנכים אליו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(42 שניות)

ועדת הפנים של הכנסת מקיימת הבוקר (חמישי) דיון פגרה מיוחד בעקבות הפגיעה בפרופסור זאב שטרנהל בשבוע שעבר. יושב ראש הוועדה חבר הכנסת אופיר פינס מהעבודה אמר כי יש לעצור את הגורמים האלימים שעומדים מאחורי מעשה הטרור.
 
שטרנהל: החוקרים עושים מה שהם יכולים
 שטרנהל: החוקרים עושים מה שהם יכולים 
 צילום: אונ' בר אילן 
 
"זו משימה" אמר פינס "שאם היא לא תטופל, היכולת שלנו להמשיך להיות עם אחד במדינה אחת תיחלש באופן דרמטי. הדברים האלה צריכים להיות מטופלים ללא מורא וללא חשש".

פרופסור שטרנהל שמשתתף גם הוא בדיון אמר כי: "חוקרי המשטרה עושים מה שהם יכולים. אך הבעיה הגדולה היא אם מאחוריהם יש את הרצון הפוליטי לתת להם את כל הגיבוי כדי לתפוס את מניחי המטען".

"שום עם ושום חברה אינם מחוסנים מצד התופעות ההרסניות שהיינו עדים להם באירופה. היהודים מסוגלים לכל דבר כמו שכל עם מסוגל לכל דבר. לא ייתכן שהאלימות כלפי פלשתינים תהיה מותרת וכלפי יהודים תהיה אסורה. צריך לשים קץ לכיבוש. אני אומר את הדברים משום שאני אומר אותם כבר הרבה שנים והם כנראה קשורים לביקור שהיה אצלי".כזכור, פרופסור שטרנהל נפגע קל מפיצוץ מטען צינור בפתח ביתו שבירושלים. המשטרה ממשיכה לחקור את המקרה כאשר ההערכה המרכזית היא שפעילי ימין קיצוני אחראים לפיגוע.

חבר הכנסת דודו רותם עורר עליו את זעמם של חברי ועדת הפנים של הכנסת כאשר קרא "להפסיק עם פסטיבל שטרנהל". חברי הכנסת גלאון ופינס התפרצו לדבריו ודרשו שיחזור בו, ואולם הוא המשיך ואמר "מישהו יודע מי עשה את הפיגוע הזה? אני לא עשיתי את הפיגוע הזה ולא חברי מההתנחלות. אני לא אתן לאף אחד להאשים אותי בזה וזה מה שאתם מנסים. יושבים במשך ימים ומטיחים אבן בציבור נאמן במדינת ישראל. תיזהרו לכם".
 
 

ביילין: רוב שקט במחנה הימין מוכן להשלים עם תופעות קשות

ח"כ אפי איתם (איחוד לאומי-מפד"ל) אמר בדיון כי "מי שהניח את המטען בפתח ביתנו של שטרנהל עשה ניסיון לרצח. זהו דבר מנוגד לכל מה שאנו מחנכים אליו". עם זאת הוא הוסיף "אנו צריכים למצוא את הדרך לויכוח בין השמאל והימין באופן שלא יפרק את החברה הישראלית".

ח"כ יוסי ביילין מצידו אמר לח"כ רותם "לא במקרה פגעו בזאב שטרנהל. אני רוצה להאמין שלאנשים כמוכם (איתם ורותם) לפגוע בשטרנהל זה דבר נורא. הבעיה היא שיש רוב שקט בתוך מחנה הימין שמוכן להשלים עם תופעות קשות". יו"ר סיעת מרצ מצידה אמרה כי "היד הרכה והסובלנות נתנה לגיטימציה למרד ולאלימות. בהתחלה עשו פוגרומים בפלשתינים ואחר כך עשו פוגרומים בקציני וחיילי צה"ל. מטריד אותי שבמשך שנים ממשלת ישראל מעלימה עין מפשעי הימין".

המשנה לפרקליט המדינה, ניצן שי, שמשתתף גם הוא בדיון אמר "אנו עושים מאמצים רציניים מאוד למצוא ולאתר את האחראים. אני לא יודע מי עשה את זה, לא יודע אם זה אדם בודד או ארגון". לדבריו "יש הבדל גדול בין אלימות ובין דיבורים. כולם מבינים את הדבר הזה וכולם מבינים שהויכוח הפוליטי לא יכול להוביל לאלימות. יש פה סכנה לחופש הביטוי שהוא ציפור נפשה של הדמוקרטיה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by