בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
אלי ישי: מאבקו של דרעי הוא מאבקנו, עליו לערער לעליון 

אלי ישי: מאבקו של דרעי הוא מאבקנו, עליו לערער לעליון

 
פוליטי-מדיני |
 
רונן ליבוביץ` וחדשות nana10

בעקבות החלטת בית המשפט, לפיה אריה דרעי לא יוכל להתמודד על ראשות עיריית ירושלים, יו"ר ש"ס אלי ישי קורא לדרעי לערער עוד היום לבית המשפט העליון • "החלטת בית המשפט היא פגיעה בחירויות הפרט", אמר ישי • "כל ש"ס מאחורי דרעי - מאבקו הוא מאבקנו" • פרקליטו של דרעי ל-nana10: "טרם החלטנו על צעדינו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (חמישי) אחרי הצהריים את עתירתו של אריה דרעי וקבע כי אינו רשאי להתמודד על ראשות עיריית ירושלים, והתגובות לא איחרו לבוא.
 
"אני קורא לדרעי לערער לעליון". השר אלי ישי
 "אני קורא לדרעי לערער לעליון". השר אלי ישי 
 צילום: אורי פורת 
 
אחד מפרקליטיו של דרעי, עו"ד יואב הירש, אמר לחדשות nana10, כי "פסק הדין התקבל רק לפני מספר שעות, קראנו אותו ועדיין לא החלטנו מה יהיה צעדנו הבא". מקורביו של דרעי הוסיפו, כי בכוונתו להתייעץ עם רבנים על המשך דרכו, זאת אחרי שהצהיר בעבר כי אין בכוונתו לערער לבית המשפט העליון אם בית המשפט המחוזי ידחה את העתירה.

יו"ר ש"ס, שר התמ"ת אלי ישי, הביע תמיכה בלתי מסויגת בדרעי וקרא לו לערער על ההחלטה. "אני רואה בחומרה רבה את החלטת בית המשפט, שמהווה פגיעה בחירות הפרט", אמר ישי. "אני קורא לאריה דרעי לערער עוד היום לבית המשפט העליון. כל ש"ס מאחוריו. מאבקו הוא מאבקנו".

המטה המתמודד על ראשות עיריית ירושלים, ניר ברקת, התייחס גם הוא להחלטת בית המשפט. "לא עסקנו בשאלת התמודדותו של דרעי והיא איננה נוגעת אלינו", נמסר בהודעה שפורסמה הערב. "הנושא הוא משפטי ואנו סומכים את ידינו על החלטת בית המשפט. ברקת עסוק בהצלת העיר ירושלים וביצירת קונצנזוס ציבורי רחב בקרב כלל הציבור הציוני ופועל לצירופו של כל מי שהצלתה, חיזוקה, שמירתה ואחדותה של ירושלים עומדת לנגד עיניו".
 
"לא חלף זמן מספיק העשוי להקהות את רישומה של העבירה"
 "לא חלף זמן מספיק העשוי להקהות את רישומה של העבירה" 
 צילום: רויטרס 
 
אחרי הצהריים דחה כזכור שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה סובל, את עתירתו של חבר הכנסת והשר לשעבר אריה דרעי, שביקש להתמודד בבחירות לראשות עיריית ירושלים שיתקיימו ב-11 בנובמבר, למרות הקלון שהוטל עליו אחרי שהורשע בעבירות שוחד.

"ההרחקה לפרק הזמן שנקצב בחוק, נועדה להבטיח כי בתפקידי ההנהגה הציבוריים יעמדו רק אנשים שרמתם המוסרית הולמת נשיאה בתפקידים כאלה. ביצוע עבירה שיש עמה קלון אינה מתיישב עם הרמה המוסרית הנדרשת מנבחרי הציבור, למצער כל עוד לא חלף זמן מספיק העשוי להקהות את רישומה של העבירה. רק כך יובטח אמונו של הציבור בנבחריו, ורק כך תובטח יכולתו של נבחר הציבור למלא את שליחותו הציבורית בצורה אפקטיבית וראויה", כתב השופט בהחלטתו.

"מאז מועד השחרור ועד ליום הגשת רשימת המועמדים יעברו שש שנים ושלושה חודשים בלבד, בעוד סעיף 7(ב) לחוק הבחירות מתנה את הזכאות להיכלל ברשימת המועמדים בחלוף שבע שנים מיום תום ריצוי עונש המאסר ועד ליום הגשת רשימת המועמדים. לכן החלטתי לדחות את העתירה ולקבוע כי העותר כפוף לסעיף 7(ב) לחוק הבחירות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by