בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
לבני: אסור שהיציבות הכלכלית תהיה קשורה לפוליטיקה 

לבני: אסור שהיציבות הכלכלית תהיה קשורה לפוליטיקה

 
פוליטי-מדיני |
 
רונן ליבוביץ` וצ`יקו מנשה

בנאומה המדיני הראשון כיו"ר קדימה, התייחסה שרת החוץ למשבר הכלכלי ואמרה כי "כלכלת ישראל חזקה, אך עתידה תלוי בהנהגה" • לדבריה, כל אזרח צריך לדעת שיש ממשלה אחראית, שתשמור על יציבות ותתרומם מעל הצרכים הקואליציוניים • בנוסף, קראה לבני למדינות העולם להמשיך ולפעול נגד איראן, ואמרה כי ישראל מעוניינת להגיע לשלום עם כל שכנותיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(2 דקות)

 
שרת החוץ ציפי לבני נפגשה היום (ראשון) אחרי הצהריים עם עמיתה הצרפתי ברנאר קושנר המבקר בישראל, והתייחסה בנאומה המדיני הראשון מאז נבחרה לתפקיד יו"ר קדימה למשבר הכלכלי, למצב הפוליטי בישראל, לסוגיית הגרעין האיראני ולתהליך השלום עם הפלסטינים.
 
"אנחנו מדינה שהכלכלה שלה עמדה במלחמות ויכלה להן". לבני
 "אנחנו מדינה שהכלכלה שלה עמדה במלחמות ויכלה להן". לבני 
 צילום: GettyImages 
 
"בעקבות הגלובליזציה העולם הפך להיות כפר קטן, ויש השפעה של מה שקורה בעולם אצלנו פנימה", אמרה לבני על הקריסות בבורסות ברחבי העולם. "הכלכלה הישראלית היא כלכלה חזקה, ועד עכשיו הכלכלה מביעה את החוסן שלה. אנחנו מדינה שהכלכלה שלה עמדה במלחמות ויכלה להן. העתיד תלוי בין היתר בהנהגה הישראלית.

"אנחנו צריכים לשמור על היציבות הכלכלית, ולכן חשוב גם לשמור על היציבות הפוליטית, ובמהרה. מדניות של כל ממשלה צריכה להמשיך ולהיות אחראית. אסור לה שתהיה קשורה למצב הפוליטי. היא צריכה להמשיך ולשמור על מסגרות, ולהעביר את המסר לציבור, שידע כל אזרח שיש לנו ממשלה אחראית, שתשמור על יציבות ושתתרומם מעל הצרכים הקואליציוניים של חלק מהמפגלות איתן אני מנהלת משא ומתן קואליציוני. ממשלה שמאמינה בשוק חופשי אבל יודעת להתערב שיש כשלי שוק", הוסיפה שרת החוץ.

בהתייחסה לאיראן, אמרה לבני כי לא מדובר בבעיה של ישראל בלבד, אלא בבעיות אזורית ובינלאומית. "האידיאולוגיה האיראנית פועלת כדי לפגוע בניסיון לפתור את הסכסוך בין ישראל לעולם הערבי בסיוע חיזבאללה וחמאס.

"העולם צריך לדעת: במלחמה משותפת באיראן, גם אם נצליח, ואני מקווה שנוכל לפתור את הסכסוך הישראלי-הערבי, האידיאולוגיה האיראנית לא תשתנה. אנחנו צריכים לפעול במשותף. לא ניתן לרצות את איראן וצריך להילחם בה. יש הבנה כזו בעולם, והבנה שיש צורך לפעול כדי לעצור את האיום הזה. לצערי אין עדיין תרגום נחוש של כל המדינות לעשייה בפועל.
 
 
"חשוב שהמנהיגות העולמית תבין, שכל האופציות על השולחן בנוסף לסנקציות - רק השילוב הזה יוכל לייצר את השימוש בכוח. בשביל זה לא מספיק להבין את האיום, לא מספיק לגנות את הדברים הבלתי נסבלים והבלתי מתקבלים על הדעת שאומרים מנהיגי איראן, ואי אפשר לשמוע את ארגון האומות המאוחדות. כל ההבנות האלה צריכות להיות מתורגמות עכשיו. על מנת שהחלטה קשה לא תהיה מונחת על שולחננו, אלא על שולחן ההנהגה האיראנית".

שרת החוץ דיברה גם על תהליך השלום ואמרה כי ישראל מעוניינת להגיע לשלום עם כל שכנותיה. "הרצון הזה קיים, הוכחנו אותו גם ביציאה מעזה", אמרה לבני. "ההתייחסות שלי לשכנינו מבוססת על הבנה של התהליכים המתרחשים באזור, מתוך הבנת המאבק שצריך לקרות בין הגורמים הפרגמטיים לקיצוניים. מדינת ישראל חולמת חלום אבל רגלינו נטועות בסיטואציה מסובכת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by