בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
דרעי מוותר: לא אתמודד על ראשות עיריית ירושלים 

דרעי מוותר: לא אתמודד על ראשות עיריית ירושלים

 
פוליטי-מדיני |
 
נדב פרי

יו"ר ש"ס לשעבר החליט לא לערער על החלטת בית המשפט והודיע כי הוא מוותר על ההתמודדות • "בחרתי שלא להכניס את מערכת הבחירות למקומות שהיא לא צריכה להיות בהם ולא לפגוע במתמודדים האחרים", אמר דרעי • עם זאת הבהיר: "אני עדיין סבור, על סמך חוות דעת משפטיות, כי מבחינה חוקית היה נכון וצודק לאפשר לי להתמודד"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עכשיו זה סופי: יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, הודיע היום (שני) אחרי הצהריים, כי החליט לוותר על ההתמודדות לראשות עיריית ירושלים. הודעתו של דרעי מגיעה בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים, לפיה לא יוכל לקחת חלק בהתמודדות, כיוון שתקופת הקלון שהוטלה עליו טרם הסתיימה.
 
"בימים האחרונים התייעצתי עם גדולי הדור, עם משפטנים, עם חבריי וידידיי ועם משפחתי, והגעתי למסקנה שבעצם ההחלטה של בית המשפט המחוזי נסתם הגולל על האפשרות שאהיה מועמד לראשות העיר בבחירות הקרובות בירושלים", נאמר בהודעה לעיתונות שפרסם דרעי.

"על אף ההמלצות המשפטיות בחרתי שלא לערער, בכדי שלא להכניס את מערכת הבחירות למקומות שהיא לא צריכה להיות בהם ובכדי שלא אפגע במתמודדים האחרים. דחיתי גם את ההמלצות לפנות לנשיא המדינה ולבקש קיצור קלון - אין לי כל כוונה או רצון לחזור לחיים הציבוריים בעזרת קיצורי דרך. למרות הידיעה שלי והשכנוע העמוק של רבים כי הרשעתי בבית המשפט לא הייתה מוצדקת, קיבלתי החלטה לשלם את חובי לחברה עד הדקה האחרונה".

עם זאת, טוען השר וחבר הכנסת לשעבר, כי היה מקום לתת לו להתמודד על תפקיד ראש העירייה. "אני עדיין סבור, על סמך חוות דעת משפטיות, כי מבחינה חוקית היה נכון וצודק לאפשר לי להתמודד, ושבכל מקרה צריכה הייתה לעמוד לזכות האפשרות שאתמודד אמרת חז"ל לפיה 'לא חרבה ירושלים אלא על שלא עבדו לפנים משורת הדין'.

"כמו כן, אני עדיין סבור על סמך הערכים הדמוקרטיים הבסיסיים כי ראוי היה להעניק לציבור הבוחרים בירושלים את הזכות להחליט האם לבחור בי".

דרעי הבהיר, כי למרות שהוא מאוכזב מההחלטה, הוא מכבד אותה וקרא לתומכיו לנהוג כמוהו. "שאפתי לחזור לחיים הציבוריים ממקום של פיוס ושליחות ולא של התנצחות ומחלוקת", הוא כתב, "ואין לי כל כוונה להפוך את אכזבתי מההחלטה שלא לאפשר לי להתמודד לקרב מול בית המשפט. במידה ומישהו יעשה כן, הוא יעשה זאת בניגוד לדעתי".
 
 
ביום חמישי דחה, כזכור, בית המשפט המחוזי בירושלים את עתירתו של דרעי, שביקש להתמודד בבחירות לראשות עיריית ירושלים שיתקיימו ב-11 בנובמבר, למרות הקלון שהוטל עליו אחרי שהורשע בעבירות שוחד.

"ההרחקה לפרק הזמן שנקצב בחוק, נועדה להבטיח כי בתפקידי ההנהגה הציבוריים יעמדו רק אנשים שרמתם המוסרית הולמת נשיאה בתפקידים כאלה. ביצוע עבירה שיש עמה קלון אינה מתיישב עם הרמה המוסרית הנדרשת מנבחרי הציבור, למצער כל עוד לא חלף זמן מספיק העשוי להקהות את רישומה של העבירה. רק כך יובטח אמונו של הציבור בנבחריו, ורק כך תובטח יכולתו של נבחר הציבור למלא את שליחותו הציבורית בצורה אפקטיבית וראויה", כתב בהחלטתו השופט משה סובל.

"מאז מועד השחרור ועד ליום הגשת רשימת המועמדים יעברו שש שנים ושלושה חודשים בלבד, בעוד סעיף 7(ב) לחוק הבחירות מתנה את הזכאות להיכלל ברשימת המועמדים בחלוף שבע שנים מיום תום ריצוי עונש המאסר ועד ליום הגשת רשימת המועמדים. לכן החלטתי לדחות את העתירה ולקבוע כי העותר כפוף לסעיף 7(ב) לחוק הבחירות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by