בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
ראשי האוניברסיטאות לסטודנטים: הלימודים לא ייפתחו 

ראשי האוניברסיטאות לסטודנטים: הלימודים לא ייפתחו

 
בארץ |
 
רן ליאור

במכתב שנשלח ל-150 אלף סטודנטים, הודיעו ראשי האוניברסיטאות כי שנת הלימודים לא תיפתח כסדרה • "בתנאים שנוצרו בעקבות המו"מ עם האוצר, לא נוכל לפתוח את שנת הלימודים", נאמר במכתב • "אנו מבינים את המשמעות הקשה של החלטתנו, אך חוסר קבלת ההחלטות הנכונות בידי הממשלה אינו מותיר לנו ברירה" • ראשי האוניברסיטאות קראו לסטודנטים "להצטרף למאבק על עתיד ההשכלה הגבוהה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(28 שניות)

 
האם שנת הלימודים האקדמית תיפתח כסדרה? ראשי האוניברסיטאות שלחו היום (שלישי) אחרי הצהריים מכתב ל-150 הסטודנטים שאמורים להגיע לפתיחת הלימודים באוניברסיטאות ברחבי הארץ ב-2 בנובמבר, והודיעו להם ששנת הלימודים ככל הנראה לא תיפתח. "לצערנו, בתנאים שנוצרו בעקבות המשא ומתן עם משרד האוצר לא נוכל לפתוח את שנת הלימודים", נאמר במכתב.

"מערכת ההשכלה הגבוהה סובלת בשמונה השנים האחרונות מקיצוצים בתקציביה, שאינם מאפשרים את פעילותה התקינה. הבטחותיה של ממשלת ישראל לטפל בבעיה טיפול שורש שיבטיח את קיומה של המערכת לאורך ימים, לא קוימו, ומשא ומתן עם אנשי משרד האוצר לא הביא להסדר שיאפשר פעילות תקינה של האוניברסיטאות", כתבו הנשיאים של האוניברסיטאות ירושלים, תל אביב, בר אילן, חיפה, הטכניון ומכון ויצמן.

"מערכת ההשכלה הגבוהה והמחקר נמצאת בדעיכה איטית. הזנחת ההשכלה הגבוהה והאוניברסיטאות בראשן, היא פגיעה בחוסן הלאומי המושתת על יצירת ידע והעברתו לדור הבא, מעודדת בריחת מוחות לחו"ל וחונקת את המצוינות שנבנתה בעמל של שנים רבות.

"למותר לציין את ההשלכות הקשות שנובעות מקיצוצי התקציב והשפעתם על תנאיכם כסטודנטים: צמצום קורסי לימוד, ביטול שיעורי בחירה, צפיפות בכיתות הלימוד, צמצום של אנשי סגל ומחסור בבודקי עבודות הן רק דוגמאות מעטות. לצערנו, בשנים האחרונות נפגעו הלימודים הסדירים: אתם נפגעתם ברכישת השכלתכם ובסדר החיים שלכם, ותהליך המחקר ויצירת הידע אף הוא נפגע – אך ממשלת ישראל ממשיכה להזניח את ההשכלה הגבוהה", המשיכו ראשי האוניברסיטאות.

"אנו מבינים את המשמעות הקשה של החלטתנו שלא לפתוח את שנת הלימודים הקרובה עבורכם ועבורנו, אך אנחנו סבורים שחוסר קבלת ההחלטות הנכונות בידי הממשלה אינו מותיר לנו ברירה במאבקנו על עתיד ההשכלה הגבוהה".

ראשי האוניברסיטאות חתמו את המכתב באמירה כי "עדיין לא מאוחר", וקראו לציבור הסטודנטים להצטרף למאבק על עתיד ההשכלה הגבוהה. "אנו מקווים שממשלת ישראל תמנע פגיעה, זו השנה השלישית ברציפות, בהשכלה הגבוהה, שהיא כה חיונית לעתידה של מדינת ישראל וקוראים לכם להצטרף למאבק משותף".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by