בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי מדיני 
חשבון הנפש של חברי הכנסת 

חשבון הנפש של חברי הכנסת

 
פוליטי מדיני |
 
רונן ליבוביץ`

חברי הכנסת נזכרים בשנה שחלפה ועושים חשבון נפש על מה שנעשה ומה שלא נעשה. וילנאי ואיציק כהן מצטערים שגלעד לא בבית, אריה אלדד מצטער שלא פעל יותר כדי להדיח את אולמרט, ועתניאל שנלר מתנצל על כך שהאשים או ביקר קבוצות. ויש גם מי ששלם עם עצמו: חברי הכנסת אלדד ומיסז'ניקוב מרגישים שאין להם על מה להתחרט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שעות ספורות לפני תחילת צום יום הכיפורים, זהו זמן מצוין לעריכת חשבון הנפש. ביקשנו את חברי הכנסת לספר לנו על אילו דברים שנעשו או שלא נעשו, הם מתחרטים.
 

מצטערים על גלעד

מתוסכל מעניין גלעד שליט. וילנאי
 מתוסכל מעניין גלעד שליט. וילנאי 
 צילום: אתר הכנסת 
 
סגן שר הביטחון, מתן וילנאי אמר כי "הדבר העיקרי שמטריד אותי זה סיפור שמטריד את כל עם ישראל - גלעד שליט. למרות כל המאמצים, אנחנו לא מצליחים להביא אותו. זה התסכול הכי גדול כי אנחנו יודעים שהוא לא נמצא מעבר להרי חושך אלא במיקום גיאוגרפי שהוא קרוב אלינו. אני די מתוסכל מזה".

דבר נוסף שמטריד את סגן שר הביטחון הוא העבודה על המיגון בעוטף עזה: "עשינו שם עבודה במאות מיליונים שקלים ואף וחצינו את המיליארד ש"ח אבל גם שר הביטחון וגם אנוכי לא מצליחים לשכנע לסיים את העבודה משום העלות הרבה של הדבר. מתסכל שמשקיעים שם יום ולילה ויש הרגשה שאנחנו לא מגיעים לכדי סיום".

שר הדתות, יצחק כהן (שס) אמר כי "אני מצטער על כך שגלעד שליט לא בבית, על כך שמיליון ילדים נמצאים מתחת לקו העוני משום שקיצצו את קצבאות הילדים ועדיין לא הצלחנו להחזיר את זה, ועל כך שאין אחדות מלאה בעם".
 

מצטערים או תוקפים?

אולי לא פעל מספיק כדי "לשחרר" את ישראל מאולמרט. אלדד
 אולי לא פעל מספיק כדי "לשחרר" את ישראל מאולמרט. אלדד   
ח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי-מפד"ל) אמר כי "אני מבקש סליחה על כך שלא הצלחנו לשחרר את עם ישראל מאולמרט שנתיים מוקדם יותר. על זה שהאיש נפל בגלל שחיתות ולא בגלל ההתנהלות שלו במלחמת לבנון השנייה. זה דבר שעליו אני מכה על חטא. אולי לא עשיתי מספיק, אולי לא עשיתי כל מה שאפשר היה לעלות על הדעת כדי לשחרר את עם ישראל מהשלטון הכושל והמושחת הזה. אני לא בטוח שהנזקים שאולמרט גורם לישראל הם לא בלתי הפיכים".

ח"כ משה שרוני (צדק לזקן) אמר כי "אני צריך לבקש סליחה מכל מי שבחרו במפלגת גיל. מפלגת גיל לא עמדה בדיבוריה כלפי הגמלאים".
 
 

מצטערים על החקיקה

מצטער שלא קידם מספיק את החוקה. בן ששון
 מצטער שלא קידם מספיק את החוקה. בן ששון 
 צילום: אתר הכנסת 
 
ח"כ ישראל כץ (ליכוד) אמר כי "אני מצטער שלא הצלחתי להעביר את הצעת החוק להוצאת התנועה האיסלמית מחוץ לחוק. יכול להיות שלא פעלתי מספיק להסביר את חשיבות העניין. ניתן היה לעשות יותר ואני מקווה בעתיד, אחרי פגרת הכנסת, לפעול בעניין הזה שנראה לי מאוד חיוני וחשוב."

יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט, ח"כ מנחם בן ששון אמר כי "אני מצטער שלמרות שהגענו לסיכומים בנושא חוקה לישראל, לא הצלחתי להעביר את הנושא עדיין בכנסת, בעיקר בשל תרגילים פוליטיים של סיעות שונות".
 

מצטערים ומתנצלים

ראיו להיות זהירים כשמבקרים את האחר. שנלר
 ראיו להיות זהירים כשמבקרים את האחר. שנלר   
ח"כ אמנון כהן (שס) אמר כי "אנו מתעסקים עם ציבור ולא תמיד נענים לבקשתם. אני רוצה להגיד סליחה לכל מיי שפנה וקיבל התייחסות שאינה ראויה. לא תמיד אפשר לעבוד על פי שביעות הרצון של כל אחד ואחד. אני מקווה שבעתיד נעשה את הדברים על הצד הטוב ביותר וביתר תשומת לב".

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) אמר כי "אני מרגיש ייסורי מצפון על כך שלא פעם ולא פעמיים חטאתי שהאשמתי או באתי בטענות או ביקרתי קבוצות גדולות של אנשים. נדמה לי שראוי להיות מאוד זהירים כאשר מבקרים את האחר, בוודאי שמדובר בקבוצה. אני אעשה מאמץ בשנה הבאה לחפש את המחבר ולא את המפריד".
 

אינם מצטערים

אין להם על מה להתחרט? איתן ומיסז'ניקוב
 אין להם על מה להתחרט? איתן ומיסז'ניקוב 
 צילום: אתר הכנסת 
 
ויש גם חברי כנסת שאינם מתחרטים על דבר. השר לענייני גמלאים, רפי איתן (גמלאים) אמר: "אני לא מתחרט על שום דבר שעשיתי או לא עשיתי".

גם ח"כ סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו), לשעבר יו"ר ועדת הכספים, מאמין כי אין לו על מה לבקש סליחה. "אין שום דבר שאני מתחרט עליו. השנה נעשה הכל על פי דרכי ואמונתי", אמר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by