בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בעולם 
העולם בתמונות 
 
 חשבון נפש ישראלי מודל תשס``ט    צילום: רויטרס    
בעולם |
 
צילום: רויטרס, עריכה: תמי רון

המדור עושה חשבון נפש קטן עבור המדינה. מצר על קשיי הקיום בבגדד שפוגעים בעור פניהן של הנשים העיראקיות. שמח לארח את האישה הסקסית ביותר עלי אדמות ומתנצל בפני מי שאי פעם נפגע ממנו. אם סיימתם לענות את נפשותיכם אתם מוזמנים להיכנס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לעם היושב בציון היה הרבה חשבון נפש לעשות ביום הכיפורים שחלף. נדמה כאילו השנה שעברה הותירה את החברה הישראלית במקום נמוך עוד יותר מאשר השנה שלפניה. רמות האלימות שהעם שלנו מאמץ לעצמו כסטנדרט – מירי בעצירים כפותים במחסומים, דרך אימהות ואבות שרוצחים את צאצאיהם ועד סתם התנהגות בהמית על הכביש – מטרידות מאוד. מה עושים? אפשר להתחיל בקטן: להגיד תודה וסליחה, לא להתעלם כששומעים צרחות אימים מהדירה השכנה, לא לעקוף בתור בסופר. היי, אם מתפרעים אפשר להחליט אפילו שלא שולחים יד בקופה ציבורית ואומרים לא לטובות הנאה. אבל בואו נהיה מציאותיים ונתחיל בצעדי תינוק. כי אולי אם נצליח להיות קצת יותר אנושיים אחד לשני הבית שלנו יהפך לטיפה יותר נסבל.
 

גם בירדן מודאגים

 
אם חשבתם שרק ברחוב אחד העם המשקיעים יושבים וצופים בדאגה במתרחש על מסכי הבורסה, תחשבו שוב. הבחור הזה, שכן שלנו מעמאן גם הוא מוטרד ממחירי המניות הצונחים. באותו הזמן בו המשקיע הירדני ספר את הכסף שאין, אי שם מעבר לים עשו מאמצים כבירים להשתלט על המשק המשתולל. אתמול שיתפו חמישה בנקים מרכזיים פעולה בצעד חסר תקדים, והורידו ביחד את הריבית מתוך תקווה קלושה לשיפור המצב. נכון לעכשיו אין שיפור משמעותי אבל הם מקווים לטוב והמדור איתם. מה אכפת לנו, תקווה זה בחינם.
 
 

כפכפי אובמה

 
כן, אתם רואים נכון. על הכפכפים של הבחורה הזו יש המון, בהיעדר ניסוח טוב יותר, אובמים קטנים. לא לשווא המתועדת שלפה מארון הבגדים את הכפכפים בעלי הדקורציה הלא שיגרתית - היא התנגדרה לכבוד העימות הטלוויזיוני השני בין ג'ון מקיין לברק אובמה. האירוע התרחש בנשוויל טנסי ועל הפרק עמד איך לא, המשבר הכלכלי. אובמה הפנה אצבע מאשימה לעבר ממשל בוש, מקיין שלף עוד אישה מהכובע ואמר שמנכ"לית ebay לשעבר תהווה שרת אוצר מצויינת. המומחים מצידם סיכמו את האירוע בפיהוק גדול ויש אפילו מי שטוענים שזה היה העימות הגרוע ביותר אי פעם.
 

ובינתיים, במחנה מקיין

 
השמים מתקדרים מעל ראש של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית. הסקרים נוטים יותר ויותר לטובתו של יריבו הדמוקרטי, הבחירה בפיילין הלא מנוסה מושכת עוד ועוד ביקורת, והמשבר הכלכלי הקשה ביותר ב-80 השנה האחרונות נזקף לחובת המדיניות הכלכלית שנהיגה המפלגה שהוא רוצה לייצג בבית הלבן. האם יתכן שגיבור המלחמה האמריקני המבוגר והמנוסה יפסיד לבחור שחור מאילינוי? ככל שרגע ההכרעה מתקרב נראה שסיכוייו של מקיין להשתחל למשרד הסגלגל קטנים, אבל לא מן הנמנע שכולנו נופתע. לא מזמן למדנו על בשרנו מה הסקרים שווים.
 

מר סימפסון הולך לכלא

 
ארצות הברית היא מקום מוזר. אדם כאו.ג'יי סימפסון, יכול למצוא עצמו שם מזוכה מאשמת רצח אשתו לשעבר ובן זוגה בהליך הפלילי, אך להימצא אחראי למותם בהליך האזרחי. הוא יכול להיות מחוייב בתשלומים של מיליונים כפיצויים, לא לשלם ובכל זאת לקבל את המשמורת על ילדיו וילדי אשתו המנוחה. הוא גם יכול לעבוד על ספר בו הוא כמעט מתוודה על כך שכן רצח את גרושתו, הספר יכו להפוך לרב מכר אך זכויותיו יעברו לידי משפחת הנרצחת. ואז, כמה שנים אחרי שהוא בטוח שהשתין על המערכת בקשת – בום. הוא הולך לכלא, רק על סיפור אחר לחלוטין. לחיי הצדק הפואטי.
 

הכי סקסית שיש

 
בגיל 42 ובסך הכל חצי שנה לאחר שילדה, בחר המגזין "אסקווייר" בהאלי בארי לאישה הסקסית ביותר עלי אדמות. ממש ליד פרס נובל, זה אחד התארים הכי מחמיאים שבחורה יכולה לבקש לעצמה. נכון. זה מטופש, שוביניסיטי, אנרכרוניסטי וכל איסטי אחר שתרצו לדחוף שם, אבל תראו לי אישה אחת שתסרב לקבל את התואר. בטח כזו אחרי לידה וששנות ה-20 שלה נותרו הרחק מאחור. ברי ששמרה על פסון רגועה בראיון ההכתרה שלה, יכולה לשים את התואר הזה על המדף לצד פסלונים מרשימים לא פחות כמו האמי, גלובוס הזהב והאוסקר. ואיכשהו למרות כל אלו, המדור סמוך ובטוח שלפחות כרגע, חותמת הסקסיות מאסקווייר היא הקרובה ביותר לליבה.
 

מהנעשה בבגדד

 
ומהאישה הסקסית ביותר בארצות הברית לנשים עיראקיות שאין להן זמן או אמצעים להקדיש לטיפוח החן. תראו מה החיים הקשים בבגדד עושים לעור הפנים ולשמחת החיים. הגברות המתינו שעות ארוכות בפתחו של משרד ממשלתי כדי לבקש סיוע כספי למשפחותיהן. אין לדעת אם ההבעה החשדנית של הגברת נובעת מחוסר נוחות על כך שהיא מצולמת או מחשש שההמתנה תהפוך לתופת כשמישהו או משהו יתפוצץ שם – אירוע של יום יום בבירה העיראקית. אמנם המצב הכלכלי במדינה משתפר מאז שנת 2005, והתל"ג של עיראק לשנת 2006 היה משופר יותר מזה הסורי לדוגמא, ועדיין החיים בבגדד הם לא בדיוק גן של שושנים.
 

זוכרים את צ'ה

 
למרות שהוא ז"ל כבר יותר מ-40 שנה רוחו של צ'ה גווארה חיה ובועטת בקובה. מה שנראה כמו טקס קבלה לכיתה א' בהשתתפות ההורים הנרגשים, הוא למעשה ציון יום ההוצאה להורג של גווארה בבוליביה. סופו של המהפכן הקומוניסטי (שבטוויסט אירוני של הגורל דיוקנו הפך למוכר מרצ'נדייז מהמעלה הראשונה) היה לא זוהר בעליל. הבוליביאנים טיפלו בגופתו בחוסר כבוד משווע. הם מילאו אותה בפורמלין, הצטלמו עם צ'ה המת ואז קצצו זרועותיו כדי לשמור את טביעות האצבעות – למקרה שמישהו לא יאמין שהם באמת תפסו את האדם הנכון. סביר להניח שהילדים הנרגשים בתמונה לא נחשפו לפרטים האלה, בכל זאת כדאי לשמור חלק משטיפת המוח הקומוניסטית לשנים הבאות בבית הספר.
 

נחמות קטנות

 
בחודש הבא יחגוג הנסיך צ'ארלס פיליפ ארתור ג'ורג' מאונטבאטן וינדזור 60 שנות קיום. יורש העצר האנגלי, שרשימת התארים שלו ארוכה מרשימת הקניות שלכם לחגים, הוא האיש שיזכה להחנות ישבנו על כס המלכות הבריטי, אם יבוא יום ואמו אליזבת השניה תלך לעולמה. בינתיים לא נראה שלמלכה יש כוונות בנידון והוד מעלתו המלכותית יאלץ להתנחם באשתו השנייה קמילה פרקר בולס, בבית מגורים מלכותי משגע בלונדון ובהמון המון כסף.
 

מאנטרטיקה לברזיל ובחזרה

 
הפינגווינים בתמונה זכו לטרמפ באדיבות הצי הברזילאי - מחופי ריו דה ז'נרו החמימים בחזרה הביתה לאנטרטיקה הקרה. מדי שנה ניתקים גושי קרח גדולים מהקרחונים ושטים לאיטם לעבר ברזיל, כשעליהם תקועים פינגווינים. כידוע, הציפורים הללו לא בנויות לחיים במזג אוויר חם, ולו אנשי הצי לא היו לוקחים אותן בחזרה, הן היו נידונות למות בריו דה ז'נרו. גם בלי המסעות השנתיים הלא וולונטריים לברזיל חייהם של הפינגווינים לא פשוטים. במים הם טרף לכרישים ומשחק כדור לכלבי ים; ביבשה עופות חמסנים אוכלים להם את הגוזלים. גם האדם שמזהם והורס את סביבתם תורם את חלקו לחייהם הקשים. לפחות הברזילאים נחמדים אליהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by