בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
כלכלה 
דריכות לקראת פתיחת יום המסחר 

דריכות לקראת פתיחת יום המסחר

 
כלכלה |
 
נעה קולפ וחדשות nana10

פתיחת המסחר בבורסה בתל-אביב נדחתה ב-45 דקות בעקבות ירידה של 9.5% במדד המעו"ף • חששות כבדים בבורסה עם התקרב מועד פתיחת שבוע המסחר בעקבות ירידות השערים החדות שנרשמו ברחבי העולם בארבעת הימים בהם הבורסה בארץ היתה סגורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פתיחת המסחר בבורסה בתל-אביב נדחתה הבוקר (ראשון) ב-45 דקות בעקבות ירידה של 9.5% במדד המעו"ף. בעקבות ירידות השערים החדות שנרשמו ברחבי העולם בארבעת הימים בהם הבורסה בארץ היתה סגורה - חששות כבדים לקראת פתיחת שבוע המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב.
 
חששות כבדים לקראת פתיחת שבוע המסחר בבורסה לניירות ערך
 חששות כבדים לקראת פתיחת שבוע המסחר בבורסה לניירות ערך 
 צילום: רויטרס 
 
בארצות הברית איבדו המדדים בבורסה כמעט 20% מערכם בימים אלה, וההערכות הן שבתל אביב יירשמו היום ירידות חדות מאוד. במשרד האוצר שקלו בסוף השבוע שלא לפתוח את המסחר ולהשעותו עד לאחר סוכות, אולם בסופו של דבר הוחלט כי יום המסחר יתקיים כרגיל.

בעקבות הטלטלה בשוקים הבינלאומיים, תדחה הבוקר פתיחת המסחר בשוקי אגרות חוב והמק"מ בתל אביב והוא יתחיל בסמוך למסחר במניות. זאת כדי למנוע מפולת ע"י הפסקת מסחר במקרה של ירידות שערים.

בהמשך היום צפויים להתכנס 15 מנהיגי גוש האירו בפריס כדי לדון בגישה משותפת כלפי המשבר הכלכלי העולמי. אמש הודיעו מנהיגי צרפת וגרמניה כי הם דוחים את ההצעה להקמת קרן משותפת להצלת הכלכלה האירופית בטענה כי יהיה קשה למדינות לתאם את הפעולות הכלכליות במסגרתה.

על מנת להתמודד עם המשבר הגלובלי תפעיל מחר בריטניה תוכנית חילוץ לארבעת הבנקים הגדולים במדינה, בעלות של כ-60 מיליארד דולר, כך דווח הטיימס הלונדוני. בצעד זה תהפוך ממשלת בריטניה לבעלת המניות הגדולה ביותר בשניים מתוך ארבעת הבנקים.

אוסטרליה מצידה, תבטח את כל הפקדונות בבנקים במדינה לשלוש השנים הקרובות כחלק מהתמודדות הממשל עם משבר האשראי העולמי. בהודעת ראש הממשלה קווין ראד הבוקר, נמסר גם כי כדי לשמור על הנזילות תערוב המדינה גם ללווים שאינם בנקאיים בעלות של יותר משניים וחצי מיליארד דולר.
 
 
בראיון ל"חדשות 10" שערך שר האוצר בסוף השבוע בעקבות ירידות השערים החדות מאוד ברחבי העולם בימים האחרונים אמר בר און כי במשך שלושת הימים האחרונים לא התקיים כאן מסחר בבורסה, ו"אני מאוד מקווה שהציבור יתנהג באיפוק ושהמסחר יתקיים במזעור נזקים ככל האפשר".

לשאלה אם אחרי סוף השבוע יהיה גל פדיונות של קרנות נאמנות ואיגרות חוב ואילו צעדים תנקוט הממשלה השיב שר האוצר כי "אני יכול לומר בביטחון מלא, גם על סמך נתןנים שקיבלתי היום, כי מצב הבנקים במדינת ישראל הוא יציב. הבנקים נזילים, הפקדונות לא יוצאים ואף להיפך, הם נכנסים. נדמה לי שכל אזרח במדינת ישראל יודע היום שאין סיכוי שיקרה משהו לפקדונות שלו בבנקים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by