בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל תדרוש: תושבי הגולן יוכלו להישאר בבתיהם 

ישראל תדרוש: תושבי הגולן יוכלו להישאר בבתיהם

 
 
חדשות נענע

לפי טיוטת ההסכם בין ישראל לסוריה, ברק מבקש מהסורים כי תושבי הגולן יוכלו להישאר בבתיהם למרות נסיגת הצבא מהאזור. ברק: מדובר במסמך אמריקאי שאין לו תוקף משפטי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, מבקש שסוריה תתיר לתושבי הגולן להישאר בבתיהם לאחר החתימה על הסכם השלום, ונסיגת ישראל מרמת הגולן, כך מפרסם הבוקר (חמישי) העיתון "הארץ". אך גורמים מדיניים מעריכים שרוב תושבי הגולן ידחו הצעה לחיות תחת שלטון סורי ולהחזיק תעודת זהות ישראלית.

העיתון מפרסם הבוקר את טיוטת ההסכם בין ישראל לסוריה, שהגישה בשבוע שעבר ארצות-הברית לשני הצדדים במהלך הדיונים בשפרדסטאון. בטיוטה מודגש ההבדל בין גירסאות ישראל וסוריה בנוגע ליישובים: לפי עמדת ישראל, היא תפרוס מחדש רק את כל כוחותיה הצבאיים מאחורי הגבול שיוסכם. העמדה הסורית גורסת כי ישראל תסיג אל מעבר לגבול את כוחותיה הצבאיים וגם את אזרחיה.

מקול ישראל נמסר כי גורמים מדיניים המקורבים למשא ומתן אומרים היום שקלוש מאוד הסיכוי שהסורים יסכימו לרעיון כי מתיישבים יוכלו להשאר בשטח, הן לאור עמדת סוריה והן לאור התקדים עם מצרים.

מלשכת ראש הממשלה ברק נמסר בתגובה לטיוטת הסכם השלום כי זהו מסמך אמריקאי ראשוני ללא תוקף משפטי, וכי ישראל כבר הביעה כמה הסתייגויות לנאמר בו.

עיקרי המסמך, כפי שמפרסם אותו ``הארץ`` הם:
 

מיקומו הוסכם של הגבול הוסכם על הצדדים ומבוסס לטענת סוריה על קווי 4 ביוני 67`, ולטענת ישראל בכפוף לשיקולים ביטחוניים ואחרים.

סוריה דורשת פירוז ודילול כוחות זהים משני צדי הגבול. ישראל דורשת התאמה להסכם הפרדת הכוחות מ-74`.

כל צד יוודא ששטח שבשליטתו (הכוונה לדרום לבנון) לא ישמש צד שלישי בנסיבות שיפגעו בביטחון הצד האחר.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by