בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
כלכלה 
פגישת מנהיגי אירופה שולחת את הבורסות לעליות 

פגישת מנהיגי אירופה שולחת את הבורסות לעליות

 
כלכלה |
 
הדר תדמור, TheMarker

הבורסות עולות בעקבות התחייבות מנהיגי אירופה למנוע את התמוטטות מגזר הפיננסים. בורסת פרנקפורט עולה ב-5.6%, בורסת פאריס עולה ב-5.8%

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מגמה מעורבת נרשמת בבורסות אירופה. בורסות פרנקפורט ופאריס עולות, בעקבות התחייבות מנהיגי אירופה למנוע את התמוטטות מגזר הפיננסים. בורסת פרנקפורט עולה ב-5.6%, בורסת פאריס עולה ב-5.8%.

מנהיגי אירופה סיכמו לגבות את חובות הבנקים, ולהשתמש בכספי משלמי המסים כדי להבטיח את פעילותם. זאת, בניסיון לעצור את הנפילות החדות בבורסות המניות האירופאיות זה שני עשורים ולמנוע מיתון. בפגישת פסגה שנוהלה על ידי הנשיא הצרפתי ניקולא סרקוזי, נציגי 15 המדינות המשתמשות במטבע היורו הרכיבו תוכנית פעולה חסרת תקדים כדי לעודד את שוק האשראי ולעצור את הפאניקה בקרב המשקיעים.
 

הצעדים של מנהיגי אירופה

 
בין הצעדים המרכזיים עליהם הסכימו מנהיגי אירופה: התחייבות לערוב עד לסוף 2009 אג"ח של הבנקים לתקופה של עד חמש שנים; מתן אישור לממשלות לרכוש מניות בבנקים והתחייבות לדאוג לבסיס הון לבנקים אשר נמצאים באופן אותו כינו המדינות "סיסטמטי" במצב של מצוקה קריטית.

מניית קומרצבנק הגרמני מזנקת ב-18.3%, מניית דויטשה בנק מטפסת ב-17.2%, מניית UBS השוויצי עולה ב-10% ומניית קרדי סוויס מזנקת ב-15%.

עם זאת, מספר בנקים בריטים רושמים ירידות. מניית HBOS יורדת ב-8.2% לאחר שנודע כי הבנק המרכזי של בריטניה יזרים כספים לשלושה בנקים. מניית רויאל בנק אוף סקוטלנד נופלת ב-12.3%.

עוד ב-TheMarker
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by