בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
ברקת: אמירתו של פרוש תמוהה וחמורה 

ברקת: אמירתו של פרוש תמוהה וחמורה

 
פוליטי-מדיני |
 
חדשות nana10

דבריו של המועמד מאיר פרוש לפיהם הבעלות על הר הבית צריכה להיות של הערבים גררו תגובות חריפות מצדה הימני של הקשת הפוליטית. המועמד המתחרה ניר ברקת אמר כי "מאז הכרזת 'הר הבית בידינו' לא התבטא כך איש ציבור ישראלי". הרב אבינר הבהיר כי הר הבית "ברשותנו ובבעלותנו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות נזעמות היום (חמישי) בימין לדבריו של המועמד לראשות עיריית ירושלים, חבר הכנסת מאיר פרוש, שאמר בראיון לרשת ב' של קול ישראל כי הערבים הם הבעלים על הר הבית.
 
דבריו עוררו זעם בימין. מאיר פרוש
 דבריו עוררו זעם בימין. מאיר פרוש 
 צילום: אתר הכנסת 
 
ניר ברקת, מועמד מתחרה לראשות העירייה תקף את פרוש ואמר: " מי היה מאמין שדווקא בימים אלו, ימי שלושת הרגלים, כשאלפי יהודים עולים לירושלים, בחר פורש באמירה התמוהה והחמורה הזאת. מאז הכרזת 'הר הבית בידינו' לא התבטא כך איש ציבור ישראלי. הריבונות בהר הבית, המקום הקדוש ביותר לעם היהודי, חייבת להיות יהודית, ללא קשר לחילוקי הדעות האם מותרת העלייה להר".

הרב שלמה אבינר גינה אף הוא את דבריו של פרוש: "יש להזכיר את דברי רבינו הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל שההלכה האוסרת את הכניסה להר הבית איננה נוגעת, פוגעת וגורעת במשהו, בערך הבעלות הקניינית שלנו על שטח המקום הקדוש והנאדר בקודש הזה, והנהו גם הוא, ככל שטחי מקומות ארץ חיי קודשנו, ברשותנו ובבעלותנו"

"חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי" טען כי בשל הדברים, פרוש אינו ראוי להיות ראש העיר של ירושלים. "הר הבית שייך לעם היהודי והוא המקום הקדוש ביותר שלו. ראש עיריית ירושלים חייב לעמוד מול חזית בין לאומית אשר מנסה בכח לנתק את הר הבית משליטתה של מדינת ישראל. מי שמצהיר מראש עוד לפני שנבחר שהערבים הם הבעלים על הר הבית לא ראוי להיות ראש עיריית ירושלים."

בראיון בתכניתו של אהרון ויזנר ברשת ב' אמר פרוש "בעיני חשוב מאוד שנאמץ את העמדה שעשינו אותה אחרי מלחמת ששת הימים שהערבים הם הבעלים על הר הבית והיהודים מתפללים בכותל ואחד לא פוגע בסמכויות של השני. זה מה שצריך להיות לדעתי"

בשבוע שעבר דיווח העיתון "אל-קודס אל-ערבי" המתפרסם בלונדון כי ראש הממשלה אולמרט ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הגיעו להסכמה לפיה האגן הקדוש בירושלים יועבר לשליטת ירדן. עם זאת בלשכת אולמרט הכחישו את הדיווח ואמרו "אין הסכם ואין הסכמה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by