בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארצות הברית תשלם סכום נכבד למימון הוצאות ההסכם 
 
 
חדשות נענע

אומרים סנטורים אמריקניים שטוענים גם כי אין מניעה שכוחות צבא אמריקניים יוצבו בגולן. במימון ובכוח הצבאי יאלצו להשתתף מדינות נוספות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

סנטורים אמריקאיים בכירים המבקרים בישראל, אמרו היום (חמישי) כי ארצות הברית תוכל לספק סכום כסף נכבד יחד עם כוחות לשמירת השלום, במטרה להגן על השלום העתידי בין ישראל לסוריה.
מנגד טוענים הסנטורים, כולם חברים בכירים בועדת ההקצבות של הסנאט, כי הכספים והכוחות הצבאיים חייבים להיות חלק ממאמץ בינלאומי רחב היקף.

יושב ראש הוועדה, טד סטבנס, העומד בראש הקבוצה בת חמישה חברי הסנאט המבקרת בארץ, סירב לדון בפרטים בנוגע למימון, לפני שנראה כי ההסכם קרוב לידי השגה.

סטבנס אמר כי אכן עשויה להיות בעיה לגייס את הסכומים הנדרשים כרגע, בשל הצרכים הפנימיים של ארצות הברית. "זה יהיה קשה לנו מאוד לגייס סכום עצום בהתראה מיידית, אבל אם נוכל לשלב אותו בתקציב שלנו במהלך מספר שנים, אני משוכנע כי נוכל להגיע להסכמה עם כל המטרות שהפקידות והקונגרס יסכימו עליהם", אמר סטבנס.

"אנחנו עדיין לא יודעים מהן המטרות הללו, אבל אנחנו מניחים כי מדובר בהוצאות עצומות" הוסיף סטיבנס. לדבריו, תהיה בעיה לשכנע את משלם המסים האמריקני להעניק כספים לסוריה, בשל היותה מוגדרת כתומכת בטירור, וכי הוא בהחלט יכול לראות כוחות צבא אמריקניים בגולן, בתנאי שהם לא יהיו הכוחות היחידים בשטח.

סטיבנס טוען כי הדיווחים בתקשורת הישראלית על סיוע אמריקני לישראל של 65 מילארד דולר לאחר החתימה על ההסכם מוגזמים וחסרי כל שחר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by