בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בעולם 
העולם בתמונות 
 
בעולם |
 
צילום: רויטרס, עריכה: תמי רון

בארצות הברית אובמה עוצר את המירוץ הנשיאותי כדי לקנות סנדוויץ', באוקראינה בחורות חצי ערומות נאבקות בבוץ במחאה על הפוליטיקה המלוכלכת בארצן, באוגנדה קוף וכלב ניצבים לבדם אל מול שאר העולם ובלונדון גבינית פלטרו פוסעת על השטיח האדום כאילו מעולם לא קראה לבתה הקטנה תפוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לנו יש פלאפל

 
השבוע חברים, נפתח בנימה אישית. המדור שב מחופשה חלומית בקרואטיה למציאות העגמומית שבמחוזותינו והוא כלל אינו מרוצה. תחושת הריחוף שבתמונה התנפצה על הקרקע הקשה של ארץ הקודש. לשניה מפנים את המבט וטרנד הטבעת הילדים מתחלף בבשורה החמה לסתיו 2008: תאונות פגע וברח. המשא ומתן הקואליציוני, שהאדם מקווה שעד שהוא ילך ויחזור יסתיים, מוסיף לקרטע ואינו מעורר אלא תחושת פיהוק עזה; והגשמים שאינם מגיעים גם השנה מעוררים מחשבות מרות על גורלה של הכנרת. במה בכל זאת נתנחם כאן על אדמת המכורה? ובכן, בפלאפל. לנו יש פלאפל.
 

עוצר להתרעננות

 
 
גם לברק אובמה, האיש וההבטחה השחורה, מותר להיות רעב מדי פעם. כאן אתם רואים אותו מזמין לנשנש משהו בדלי בפלורידה, בין כנס אחד להתייעצות אחרת. קו הסיום של הבחירות המתישות לנשיאות ארצות הברית כבר נראה אפילו בעין בלתי מזויינת, והבחור צריך את כל האנרגיה שהוא יכול לקבל כדי להשלים הום ראן ולנחות בבית הלבן. נכון לכרגע אגב, מי שצריך לעשות את עיקר הריצות הוא דווקא מקיין, שמצבו בסקרים הולך ומדרדר ושהבחירה התמוהה שלו בסגנית עולה לו בביקורת גוברת.
 

ציף ציף מעל הרציף

 
למראה הפסטורלי של אפרוחי הנאגט שמנקרים ממיכל קטשופ אל מול אמם הדוגרת, אחראי אמן הגרפיטי האנגלי המוצלח בנקסי. בתערוכה חדשה ושנונה שהוא מציג בניו יורק, מותח בנקסי ביקורת על האדם המנצל את עולם החי. שלא כמו תערוכות אחרות ומטרידות המשתמשות בגופות בע"ח, המוצגים של בנקסי לא ניקרו פעם חופשיים בשדות מרעה. תנוח דעתכם, מדובר ביצירות שלו ולא בבעלי חיים לשעבר. אבל, גם בנקסי לא חף מניצולם של חברינו לכדור הארץ. בתערוכה שהציג בארצות הברית ב-2006 הוא צבע בזהב ובורדו פיל חי ונושם, שם אותו בחדר ומסביבו סידר רהיטים. מה הפואנטה? המחשה חיה של הביטוי "יש בחדר פיל". אף אחד לא מושלם.
 

מוסלמים ונחנקים

 
פעם בכמה חודשים נזכרים הסטודנטים בארץ שהאוצר מאיים להעלות את שכר הלימוד והם שובתים ו/או מפגינים. הנוכחות בהפגנות היא בדרך כלל דלילה עד אפסית מאחר והישראלי הממוצע, גם הסטודנטיאלי, נמצא בעידן הפוסט הפגנתי וקשה לגרור אותו מעיסוקיו הפרטיים כדי שיצעק לטובת הכלל. לא כך במצרים. הבחורים בתמונה, כולם סטודנטים חברים ב"אחים המוסלמים", התאספו בהמוניהם למחות על שנאסר עליהם להשתתף בבחירות להתאחדויות הסטודנטים המקומיות. בני דודינו המוחים בחרו לנגן על התו המלודרמטי, חסמו לעצמם את הפה ואף ביימו חנק להגברת הרושם. בינתיים לא נראה שהשלטון בקהיר התרשם במיוחד והאחים אולי קיבלו נקודות על מאמץ, אבל בסופו של דבר לא זכו להשתתף בבחירות.
 

הפגנה רבת משתתפים: הוראות הכנה

 
ואם כבר במחאה עסקינן, קבלו את הפתרון האפשרי לנוכחות הדלילה בהפגנות אצלנו. הרעיון מגיע היישר מקייב אוקראינה. הצעירות הללו אינן שרלילות של יום יום, לא ולא! עסקינן בפעילות חברתיות שהיו מוכנות להקריב את גופן ואת בגדי הים שלהן כדי למחות נגד "הפוליטיקה המלוכלכת" שמתנהלת בארצן. אין מה לעשות, סקס מוכר. לכן, בפעם הבאה שמי מכם יבקש לקדם מטרה הקרובה לליבו, מהתנתקות ועד התחברות, טוב יעשה אם יציב בכיכר רבין בריכת בוץ וצעירות פותות בלבוש מינמלי. הנוכחות מובטחת.
 

דרום אפריקה באופנוע

 
אם תסתכלו טוב טוב תגלו שמתחת לקסדות מתחבאים להם שני נסיכים. וויליאם והארי יצאו למסע אופנועים של שמונה ימים באפריקה. אבטחה כבדה הוצבה על האחים כדי לשמור שלא יאונה להם כל רע ביבשת השחורה. האבטחה עולה למשלם המסים הבריטי לא מעט לירות סטרלינג, אבל הנסיכים לא נסעו סתם בשביל אחוות גברים, מדובר במסע שמטרתו גיוס תרומות עבור ילדים נזקקים. משמאל וויליאם שהקסדה שלראשו מסתירה ראשיתה של קרחת ומימין הארי שממשיך בדרכה הפילנטרופית של אמו המנוחה. חלק מהתרומות הן קודש לקרן צדקה שהוא הקים. גם נסיך, גם הומניסט, גם רוכב על אופנוע וגם לא מקריח – מה עוד אפשר לבקש? נגבו את הריר בנות, אנחנו ממשיכים.
 

סיפור אהבה אוגנדי

 
ההכרח גבירותי ורבותי, הוא אבי ההמצאה. תנאי המחייה הלא פשוטים מחוץ למחנה פליטים בצפון אוגנדה הביאו את הקוף והכלב בתצלום לחפש ולמצוא קצת נחמה אחד בשני. למרות שמדובר במדינה שופעת פוטנציאל - מחצבים מפוזרים שם בנדיבות, היא בעלת מאגרי מינרלים עשירים ואדמתה פורייה - תושביה סובלים מעוני מחפיר. באוגנדה, כמו ברוב אפריקה, הניהול המדיני והכלכלי כושל והאנשים הקטנים נדפקים בגדול. ואם לבני אדם אין מה לאכול תהיו בטוחים שמצבם של בעלי החיים במקום אינו מן המשופרים. אבל, התמונה צובטת הלב הזו מוכיחה בפעם המיליון, שאם כבר לסבול אז לפחות לא לבד.
 

נעים להכיר: אסמטים

 
במקרה שקצתם בביקורים באתרי התיירות הנדושים, בהנחה שאתם מוצאים את ניו יורק, קירגיסטן ומונגוליה צפויות, הרשו לנו להציע יעד חדש. בקצהו של הגלובוס אי שם באינדונזיה, שוכנת לה פפואה. יש באי הזה את כל הטבע שאתם יכולים לבקש: ג'ונגל, הרים, ביצות וגם הקבוצה האתנית עליה נמנה האדון שבתמונה - האסמט. בני הקבוצה מבקשים שתבואו לבקר ולכן ארגנו פסטיבל בו הם מציגים את אמנות גילוף העץ (ותקיעתו באף) העתיקה שלהם שמבוקשת על ידי אספנים מכל העולם. מה שפחות סביר שהם מציגים זה את אמנות ציד הגולגלות והקניבליזם שחביבות עליהם אף הן. קולינרית ההיצע דליל, בעיקר חלזונות ודקלים והרשתות הגדולות טרם עשו דרכן לאזור, אבל האוויר נקי ויש תנינים בשפע. קדימה בהמוניכם.
 

הבלקן בלהבות

 
לא בטוח שאתם זוכרים, בכל זאת יש לנו עניינים משלנו, אבל בחודש פברואר האחרון הכריזה קוסובו על עצמאותה ונפרדה לשלום מסרביה. ההכרזה עוררה סערה גדולה בבלקן וזו מסרבת לשכוח. התצלום הזה נלקח דווקא במונטנגרו הגובלת בסרביה מצפון מזרח ובקוסובו ממזרח. השוטרים נאלצו לפזר הפגנה גדולה של כעשרת אלפים בני אדם שמתנגדים להחלטת ממשלת מונטנגרו להכיר בעצמאותה של קוסובו. המפגינים צעקו ש"קוסובו היא ליבה של סרביה" ודרשו מממשלתם להפוך את החלטתה מיד. הסיבה למעורבות הרגשית הגבוהה של המונטנגרים בענייניה הפנימיים של סרביה, נעוצה בכך שלשתי המדינות היסטוריה שפה ודת משותפות. המפגינים המשולהבים מעדיפים לשכוח שב-2003 גם הם בחרו להתנתק מסרביה ולהכריז על עצמאותם. וחשבתם שבמזרח התיכון מסובך.
 

פאם פאטאל

 
גבינית פלטרו, ביום אמא לתפוח ומוזס הקטנים ובלילה כוכבת קולנוע, משחקת בסרט חדש Two Lovers שיצא ממש עכשיו לאקרנים בלונדון. בסרט שהוצג לראשונה בפסטיבל קאן פלטרו משחקת שיקסע פאם פאטלית, שדמותו של חואקין פיניקס נקרעת בינה, לבין הילדה היהודיה הטובה שהוריו סידרו לו. לא ברור עדיין מתי הוא יוקרן בארץ, אבל אם נורא דחוף לכם לראות את הגבינית על המסך הגדול ואתם קצרי רוח מכדי להמתין לדרמה הרומנטית שביים ג'יימס גריי, תמצאו אותה גם באיירון מן. בתאבון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by