בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה: היטלר מככב בתעמולת בחירות  

גרמניה: היטלר מככב בתעמולת בחירות

 
 
חדשות נענע

במטרה להזהיר ממחסור במורים והסכנות הגלומות בכך. מחאות בגרמניה על שבירת הטאבו בנושא

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לראשונה מאז הוקמה הרפובליקה הפדראלית הגרמנית לאחר מלחמת העולם השניה, שוב ניתן לראות את תמונת היטלר על פוסטרים במסגרת תעמולת בחירות.

שבירת הטאבו נעשתה ב"כוונה חיובית" על ידי המפלגה הדמוקרטית החופשית של צפון הריין-ווסטפאליה, במטרה להזהיר מפני מחסור במורים, אולם בגרמניה מביעים מחאה קשה על השימוש בתמונתו של המנהיג הנאצי.

סוכנות רויטרס מדווחת כי יורגן מולמאן, שר החינוך והכלכלה לשעבר של גרמניה בימי ממשלתו של הלמוט קוהל, החליט להשתמש בתמונתו של היטלר במסגרת מסע הבחירות שלו לפרלמנט של מדינת צפון הריין-ווסטפליה, הגדולה שבמדינות גרמניה. בפוסטרים אותן הפיצה מפלגתו נכתב "אם לא נפעל במהירות להכנסת יותר מורים לבתי הספר, הילדים שלנו יחפשו בעצם אחר מורים. צריכים לזוז קדימה. מולמאן".

שר החינוך של צפון הריין-ווסטפליה, גבריאל בהלר, חבר המפלגה הסוציאל-דמוקרטית של הקנצל שרדר, יצא כנגד הקמפיין ואמר כי מדובר בצעד מרחיק לכת וקיצוני מדי. "מדובר בשבירה איומה של המסורת הדמוקרטית שלנו" אמר בהלר.

המפלגה הדמוקרטית החופשית נכשלה בבחירות הפדראליות האחרונות ולא הצליחה לעבור את אחוז החסימה, שעומד בגרמניה על חמישה אחוז. בעקבות הרעש והסערה התקשורתית שיוצר הפוסטר שלהם, הם מקווים להיכנס כעת לפרלמנט של מדינת צפון הריין בבחירות שיערכו במאי הקרוב.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by