בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
לבני לנשיא: יבחר העם את מנהיגיו 

לבני לנשיא: יבחר העם את מנהיגיו

 
פוליטי-מדיני |
 
חדשות nana10, נדב פרי ורביב דרוקר

יו"ר קדימה ציפי לבני נועדה עם נשיא המדינה שמעון פרס והמליצה על הליכה לבחירות כלליות "ללא שיהוי, ומהר ככל הניתן" • בתום הפגישה אמרה לבני כי "אם מישהו מוכן למכור את מה שהוא מאמין בו בשביל כיסא, הוא לא ראוי לשבת עליו" • לבני הוסיפה כי "יש מחירים שאפשר לשלם ויש מחירים שאחרים מוכנים לשלם, אבל אני לא מוכנה לשלם אותם על חשבון המדינה ואזרחיה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(2:06 דק')

מאמצים של הרגע האחרון לגשר על הפערים בין קדימה וש"ס לא נשאו פרי, והיום (ראשון) נועדה שרת החוץ ציפי לבני עם נשיא המדינה שמעון פרס והודיעה לו כי על המלצתה ללכת לבחירות כלליות מוקדמות.
 
המליצה לנשיא ללכת לבחירות. לבני ופרס
 המליצה לנשיא ללכת לבחירות. לבני ופרס   
"הודעתי לנשיא כי בנסיבות שנוצרו יש ללכת לבחירות ללא שיהוי ומהר ככל שניתן. הנחתי גם את סיעת קדימה לפעול בהתאם. ייבחר העם את מנהיגיו, וייבחר הראוי מבינינו, שטוב המדינה היא זו באמת מול עיניו", אמרה לבני במסיבת עיתונאים שכינסה בתום פגישתה.

"בימים האחרונים הסתבר לי שהשיטה הקיימת, והעובדה שהקמת הממשלה נעשית בשלהי כהונה, מביאות לדרישות בלתי אפשריות מצד שותפות עתידיות הן בנושאים כלכליים הן בנושאים מדיניים, והן בנושאים פוליטיים של שותפות קואליציונית. יש מחירים שאפשר לשלם יש מחירים שאחרים מוכנים לשלם, אבל אני לא מוכנה לשלם אותם על חשבון המדינה ואזרחיה רק כדי להיות ראש ממשלה במשלת שיתוק"

לבני הוסיפה כי בעיניה "ראש ממשלה נבחר כדי לקדם את ענייניה של המדינה קודם כל. אם מישהו מוכן למכור את מה שהוא מאמין בו בשביל כיסא, הוא לא ראוי לשבת עליו. זה לא סוד שהציבור בישראל מאס בפוליטיקה, אני מכירה היטב את המגרש הפוליטי ובוחרת להתנהל בו בדרכי."

פרס השיב ללבני: "אני רוצה להודות לך מקרב לב על המאמצים המאוד רציניים והמאוד כנים שעשית בנסיונותיך להקים ממשלה בתנאים שאינם פשוטים – לא חיצוניים ולא פנימיים." נשיא המדינה עדכן את לבני כי כי בעקבות הודעתה, בכוונתו "להזמין את הסיעות השונות, למסור להם את אשר מסרת לי, ולשמוע את דעתם. לפי החוק, אני צריך תוך שלושה ימים להודיע ליו"ר הכנסת על המסקנות."

פגישתם של פרס ולבני הייתה אמורה להיערך בשעה 14:30, אך נדחתה ברגע האחרון, על פי בקשתה של יו"ר הכנסת, דליה איציק. איציק קיימה מגעים של הרגע האחרון עם גורמים בש"ס בנסיון למנוע הליכה לבחירות מוקדמות, אך ללא הועיל.

בישיבת שרי קדימה הבוקר, אמרה לבני כי כי הימים האחרונים הפכו את הדרישות הקואליציוניות לבלתי אפשריות ו"היה צריך לשים לזה גבול". לדבריה, כשהתברר לה שכל אחד וכל מפלגה מנצלים את ההזדמנות לדרישות בלתי לגיטימיות, לא כלכלית ולא מדינית, היא החליטה ללכת לבחירות.

ההחלטה בדבר נפלה אמש, בתום סדרה של התייעצויות קדחתניות עם יועציה הקרובים. לבני קיימה כינוס בביתה שבתל אביב עם יועציה והשר שאול מופז שהצטרף אף הוא לדיונים. הנוכחים בכינוס התלבטו האם להקים ממשלה צרה או ללכת לבחירות.
 
 
 

פרשנות של רביב דרוקר מתוך המהדורה המרכזית (1:13 דק')

 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by