בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
לבני: "צריך לשים קווים אדומים" 

לבני: "צריך לשים קווים אדומים"

 
פוליטי-מדיני |
 
חדשות nana10

ראיון עם יו"ר קדימה, ציפי לבני, ביום בו המליצה לנשיא פרס על הליכה לבחירות כלליות. לדבריה, "הייתי קרובה לכס ראש הממשלה והחלטתי שיש מחירים שאני לא משלמת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(5:45 דק')

ציפי לבני, יו"ר קדימה, התראיינה הערב (ראשון) לחדשות 10 לאחר שנועדה עם נשיא המדינה שמעון פרס והמליצה על הליכה לבחירות כלליות "ללא שיהוי, ומהר ככל הניתן".
 
לבני אמרה כי "הייתי קרובה לכס ראש הממשלה והחלטתי שיש מחירים שאני לא משלמת. יכולתי לשרבט איזשהו נייר יכולתי לעלות עוד איזה שהו סכום אבל אני מאמינה שבדרך לכיסא אתה צריך לשמור על אותם דברים שעליהם שהתחייבת גם אחר כך".

לדבריה, "להאשים את השיטה זה חלק מהעניין, ואני חושבת שצריך לשנות את שיטת המשטר במדינת ישראל. אבל לא רק השיטה, אנשים שמגיעים לפוליטיקה צריכים לייצג משהו שהוא מעבר לעניין הפוליטי. אני מכירה את המגרש הפוליטי ורחוקה מלהיות תמימה. אני מכירה אותו והחלטתי לפעול בו בהתאם לכללים שלי".
 
 
לבני הוסיפה כי "אני עדיין חושבת שמדינת ישראל לא זקוקה לבחירות בעת הזו וככל שהדבר היה תלוי בי ניהלתי מו"מ על מנת להרכיב ממשלה. במסגרת הזו החלטתי גם להעביר כספים למשפחות שאין להם ואני חושבת שזה דבר שהוא נכון, למרות המשבר הכלכלי.

עכשיו, כל אדם צריך לשים לעצמו איזה שהם קווים אדומים, אז אחרי שנתנו כספים ולאחר שמצאתי את עצמי נדרשת לעוד ועוד, ונדרשת בעצם לחתום על דבר מה שבעיני חוסם כל אפשרות לתקווה ולשלום במדינת ישראל.

הגעתי למסקנה שאנחנו מגיעים למצב שבו אני לא יודעת אם הם רוצים להיות חלק מהממשלה או מעדיפים להפוך אותי למקום שבו אהיה ראש ממשלה בממשלת שיתוק. מקום שבו אני החלטתי שלא מוכנה להתפשר.

בתהליך של הרכבת הממשלה קיבלתי החלטות וביניהם לא לשלם כל מחיר, ואני חושבת שהציבור יודע לשפוט מי נכשל. נדמה לי שלרוב הציבור במדינת ישראל נמאס לראות את הפוליטיקה הזאת. על הבסיס הזה נבחרתי בפריימריז וכך אני מתכוונת להתנהל".
 
בעניין ירושלים אומרת יו"ר קדימה כי "עמדתי בעניין ירושלים היא גם עמדה שכתובה במצע קדימה, אני מאמינה בירושלים בירת ישראל מאוחדת. מדינת ישראל מחויבת לתהליך שלום שכולל דיון במספר נושאים. בתהליך הזה אני שומרת על האינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל".

"הגיע הזמן שהציבור בישראל ישאל האם ראש ממשלה במדינת ישראל יכול לנהל תהליך שלום ולהודיע שהוא על נושא אחד לא דן. אני מאמינה ומייחסת חשיבות רבה למה שאני אומרת ולמה שאני חותמת עליו. יש כאן מדינה, יש כאן צד שאני ואני לא אחתום על משהו שאני לא מאמינה בו רק כי ביבי עשה בו שימוש".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by