בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרשת ויצמן עוברת לבדיקת המשטרה  
 
 
חדשות נענע

כך החליטו הערב פרקליטת המדינה והיועץ המשפטי לממשלה; בפעם הראשונה תיערך בדיקה משטרתית לנשיא מכהן במדינת ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, והיועץ המשפטי לממשלה, אלייקים רובינשטיין, הודיעו הערב (חמישי) כי הם מעבירים את פרשת ויצמן-סרוסי לבדיקה משטרתית, כך נמסר מגלי צה``ל.

``הגענו לכלל החלטה כי יש צורך בהמשך בדיקה, שתעשה על ידי צוות משטרתי בלווי נציג הפרקליטות``, אמרו הערב ארבל ורובינשטיין בתדרוך עיתונאים, שערכו בתום שלושה ימים של התייעצות, לאחר קבלת המסמכים מעורכי דינו של וייצמן.

אליקים רובינשטיין הבהיר עם זאת, כי לא מדובר בחקירה פלילית נגד הנשיא, אלא בבדיקה משטרתית בלבד. רובינשטיין הסביר שבשלב הזה אין לפרקליטות כלים לבדוק לבד את החשדות, ולכן הם נאלצים לערב את המשטרה, על מנת שתסייע למערכת המשפטית לאסוף ראיות נוספות.

בגלי צה``ל דווח עם זאת כי ההבדל בין בדיקה לחקירה בנושא אינו משמעותי, ומדובר למעשה בחקירה פלילית לכל דבר. גם החקירה בפרשת בראון כונתה בשעתו בדיקה, בשל הרגישות שלה.

גורמים בפרקליטות אמרו כי המסמכים שנמסרו על כה על ידי עורכי דינו של הנשיא לא מספיקים לקבלת הכרעה, ומצריך ברורים נוספים. ארבל הודיעה כי עורכי דינו של הנשיא ומפכ``ל המשטרה עודכנו מראש בהחלטת הפרקליטות. מהמשטרה נמסר כי היא תפעל מהר ככל הניתן כדי להשלים את הבדיקה. צוות משטרתי בכיר מאוד, יוקם במיוחד למטרה זו.
 

יואב יצחק: ויצמן צריך להתפטר

העיתונאי יואב יצחק, שחשף את הפרשה, אמר הערב כי ויצמן צריך להתפטר בעקבות ההחלטה על פתיחת החקירה נגדו.

``הזהרתי מפני ההחלטה הצפוייה ... לצערי ויצמן נאחז בקרנות המזבח, למרות שכמה פעמים החליט להתפטר ולא עשה זאת. הוא לא הותיר מוצא של כבוד למערכת המשפטית, אלא להתחיל בחקירה``, דברי יצחק.
 

ויצמן מברך על ההחלטה


נשיא המדינה עזר ויצמן ופרקליטיו יצאו הערב בהודעה מיוחדת בה הם מברכים על החלטת הפרקליטות. ``כל צעד שעשוי להוביל לגילוי האמת הוא מבורך... אם היועץ והפרקליטה חושבים שהמשטרה היא כלי ראוי לסיוע לבדיקת חשדות, הרי שזה טבעי ונבון``, לשון ההודעה.

מגלי צה``ל נמסר כי בבית הנשיא מדגישים, שויצמן אינו מבקש לעצמו זכות יתר כלשהי, והוא סמוך ובטוח כי בתום הבדיקה תצא האמת לאור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by