בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
פרס לח"כים: נהלו מאבק פוליטי מכובד 

פרס לח"כים: נהלו מאבק פוליטי מכובד

 
פוליטי-מדיני |
 
חדשות nana10

כנס החורף של הכנסת ה-17 נפתח בנאום של יו"ר הכנסת • איציק קראה לסיעות השונות להניח בצד את המאבקים הפוליטים ולהתפנות לאתגרים שעומדים לפתחה של ישראל • לאחר מכן עלה לדוכן פרס שהכריז כי אין סיכוי להקים ממשלה יציבה בכנסת הנוכחית • הוא קרא לסיעות השונות לנהל מאבק הגון והוגן • אחריו נאם אולמרט, שהודיע כי ימשיך לכהן בתפקידו עד שיבחר ראש ממשלה חדש • אחרון עלה לנאום יו"ר האופוזיציה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(20:40 דק')

 
על רקע כשלונה של יו"ר קדימה להרכיב קואליציה, ועל רקע הבחירות הקרבות נפתח היום (שני) לפני זמן קצר כנס החורף של הכנסת.

נשיא המדינה, שמעון פרס, הודיע בפתיחת נאומו כי מדינת ישראל הולכת לבחירות. "מושב כנסת זה נפתח על רקע זעזועים פנימיים וחיצוניים המעוררים דאגה רבה בלבו של כל אזרח" פתח הנשיא את נאומו.

"התהליך הקשה שבסופו נקטעו ימיה של הממשלה מעורר סימני שאלה, הטורדים כול בית בישראל. הביטחון בתפקודם של מוסדות השלטון נחלש ועוד יותר, נפגע אמון הציבור בנבחריו. אסור שאמת לא נעימה זו תוסתר ותידחק מסדר יומנו" אמר פרס שקרא לחברי הכנסת "ולמערכת הפוליטית לערוך חשבון נפש נוקב. לעולם לא מאוחר לתקן".

פרס קרא לחברי הכנסת "להפוך את מערכת הבחירות לנקודת מפנה, אשר תאותת כי פניה של המערכת הפוליטית לשיקום ולהבראה. בידכם לנהל מאבק פוליטי - לגיטימי ומכובד, שאינו נגרר לאלימות מילולית, אינו הופך לשנאת אחים, ואינו מתפתה לתעמולה נלוזה ומשפילה" - דברי הנשיא.

פרס סיכם את דבריו במשפט: "אני משוכנע שחזון גדול עשוי להביא להתלכדות בונה והיא צו השעה".
 

אולמרט: אמשיך בתפקידי עד לכינונה של ממשלה חדשה

מוקיר את ניסיונה של לבני להקים ממשלה. אולמרט
 מוקיר את ניסיונה של לבני להקים ממשלה. אולמרט 
 צילום: חדשות 10 
 
ראש הממשלה, אהוד אולמרט אמר כי בניגוד למקובל, הוא יסתפק בהודעה קצרה ולא בשטיחת תוכניות הפעולה של הממשלה בפני חברי הכנסת. "ניסיונה של ממלאת מקום ראש הממשלה ח"כ ציפי לבני להקים ממשלה היה מאמץ ראוי שאני מעריך ומוקיר וצר לי על הנסיבות שהביאו לכך שהמשא ומתן לא צלח" אמר אולמרט שהוסיף "אמשיך בתפקידי עד לכינונה של ממשלה חדשה לאחר הבחירות".

את הטקס פתח נאום של יו"ר הכנסת, דליה איציק. איציק קראה לסיעות הבית להניח בצד את המאבקים הפוליטיים ביניהם ולהתאחד כדי להתמודד עם הסכנות העומדות בפני מדינת ישראל. "היה לי הרבה יותר קל והייתי מתנחמת אילו ידעתי כי פערים אידיאולוגיים עמוקים הם שמפרידים בין חלקי הבית והם אלה שמנעו את הקמת הממשלה היום" אמרה איציק שהוסיפה "לצערי, לא כך הם פני הדברים".

"אני משתוממת לעיתים על הפער על הדיבורים שבחדרי חדרים, על הסכנות שרובצות לפתחה של המדינה, על הסיכויים והסיכונים לבין היעדר היכולת שלנו להתגבר על הפוליטיקה היומיומית". איציק סיימה את דבריה בתפילה לשלום מדינת ישראל.

פרס סיים בצהריים את סבב השיחות שקיים עם כל סיעות המשכן - שקראו כולן ללכת לבחירות. כעת נפגש נשיא המדינה עם יו"ר הכנסת לה הוא צפוי להודיע כי לא ניתן להרכיב ממשלה בכנסת הנוכחית.

מוקדם יותר היום הגיש יו"ר סיעת קדימה, ח"כ יואל חסון, הצעת חוק לפיזור הכנסת ולבחירות תוך 90 יום. חסון מקווה כי יוכל להעלות את הצעת החוק להצבעה עוד היום, לאחר טקס פתיחת כנס החורף של הכנסת ה-17. אם ההצעה תעבור, ייתכן והבחירות הכלליות ייערכו כבר בחודש ינואר 2009.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by