בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי מדיני 
הצעת חוק: לא לפרסם סקרים 4 ימים לפני פריימריז 

הצעת חוק: לא לפרסם סקרים 4 ימים לפני פריימריז

 
פוליטי מדיני |
 
חדשות nana10

אושרה לקראית ראשונה הצעת חוק אשר תאסור על פרסום הסקרים. ההצעה כוללת קנס כספי לעבור על החוק. יוזם ההצעה, ח"כ פינס, אומר: "כבר ראינו את העיוותים שיכולים ליצור סקרים שממתפרסמים בימים שלפני הבחירות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת חוק, חוקה ומשפט אישרה היום (שלישי) לקריאה ראשונה, הצעת חוק של חבר הכנסת אופיר פינס (עבודה), המטילה איסור על פרסום סקרי בחירות במהלך ארבעת הימים הקודמים למועד קיום הבחירות המקדימות.
 
הצעת חוק: לא לפרסום סקרים לפני פריימריז
 הצעת חוק: לא לפרסום סקרים לפני פריימריז 
 צילום: הארון תחאוכו 
 
תיקון זה יוצר כעת אחידות בין הבחירות בפריירמיז ובין הבחירות הכלליות לכנסת, אשר גם בעניינן חל איסור על פרסום סקרים בארבעת הימים הקודמים לקיום הבחירות.

הצעת החוק החדשה קובעת קנס של 26,100 ₪ על מי שיפר את האיסור לפרסם סקרים. עוד קובעת הצעת החוק כי במועדים בהם ניתן לפרסם סקרים, יחויב מפרסם הסקר לציין פרטים שונים אודותיו, כגון מס' האנשים שהשתתפו בסקר, סוג האוכלוסייה שנבדקה, מידע על השיטה לאיסוף הנתונים ועוד.

יוזם ההצעה, ח"כ פינס: "כבר ראינו את העיוותים שיכולים ליצור סקרים שממתפרסמים בימים שלפני הבחירות. עריכת ופרסום סקרים הם כלי שמאפשר מניפולציה על בוחרים ויכולה להיות להם השפעה לא פרופורציונלית, במיוחד במפלגות שבהן הגוף הבוחר קטן יותר. הצעת החוק תאפשר קיום פריימריז נקיים וענייניים יותר".

יו"ר ועדת החוקה, ח"כ פרופ' מנחם בן-ששון הטיל ספק בנחיצות הצעת החוק ואמר כי לכל מידע שזורם ומופץ באופן חופשי עד יום הבחירות יכולה להיות השפעה על דפוסי ההצבעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by