בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
ביניש: אין למנות שופטים לעליון בתקופת בחירות 

ביניש: אין למנות שופטים לעליון בתקופת בחירות

 
פלילים ומשפט |
 
חדשות nana10

במכתב לשר המשפטים כותבת נשיאת בית המשפט העליון כי "לא ניתן למנות שופטים לבית-המשפט העליון במינוי קבע לאחר התפטרותו של ראש הממשלה שדינה כהתפטרות הממשלה, ולפני כינונה של ממשלה חדשה". היא מציינת כי זוהי עמדתה למרות המחסור בשופטים במערכת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, שלחה היום (שלישי) לשר המשפטים, דניאל פרידמן, מכתב בו היא חוזרת על עמדתה כי אין למנות שופטים חדשים לבית המשפט העליון בתקופת בחירות.
 
 
"בישיבה האחרונה של הוועדה לבחירת שופטים, עמדתי היתה כי לפי ההלכה הפסוקה ובהתאם למדיניות המתחייבת מבחינה משפטית וציבורית, לא ניתן למנות שופטים לבית-המשפט העליון במינוי קבע לאחר התפטרותו של ראש הממשלה שדינה כהתפטרות הממשלה, ולפני כינונה של ממשלה חדשה", כתבה ביניש.

היא המשיכה וכתבה כי "בימים אלה קיבלה העמדה האמורה משנה-תוקף. ביום 27.10.08 הודיע נשיא המדינה ליושבת-ראש הכנסת כי אין בכנסת הנוכחית רוב להקמת ממשלה. בנסיבות אלה, קובע סעיף 11(ב) לחוק יסוד: הממשלה כי "יש לראות את הכנסת כאילו החליטה על התפזרותה לפני תום תקופת כהונתה, והבחירות לכנסת יתקיימו ביום ג' האחרון שלפני תום 90 הימים מיום הודעת הנשיא...".

ביניש הוסיפה וכתבה כי היא ערה למחסור החמור בשופטים במערכת המשפטית, אך היא כותבת כי "עלינו לפעול כמתחייב על-פי הדין, על אף הפגיעה בצרכי מערכת המשפט כמו גם בצרכים נוספים שעלולים להינזק כתוצאה מהמצב הקיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by