בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
ערבים ברשת  
שיחת היום במסגדים בארה"ב 
 
 מי המועמד המועדף על המוסלמים בארה``ב? מקיין או אובמה?    צילום: ארכיון: רויטרס    
ערבים ברשת  |
 
יונתן גונן

השבוע לוקח אתכם מדור "ערבים ברשת" לתוך המסגדים בארה"ב כדי לבדוק במי הקהילה המוסלמית מתכוונת לבחור לנשיאות ארה"ב , וגם: המלחמה המקוונת של חמאס בישראל • שחקנית קולנוע איראנית עורקת למערב • נבחרת פלסטין מארחת לראשונה משחק בינלאומי ובקרוב: ספר חדש פרי עטו של אוסמה בן לאדן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבחירות לנשיאות ארצות הברית ההולכות וקרבות מעסיקות באופן ניכר את הקהילה המוסלמית במדינה, ובמיוחד את המגזינים, הסטודנטים והבלוגרים האסלאמיים. על פי אתר האינטרנט "אסלאם און-ליין", קשה להיכנס למסגד בארה"ב מבלי להיקלע לשיחה בין מתפלל אחד למשנהו על הבחירות הקרובות.
 
רגע לפני ההכרעה אובמה הוא המועמד המועדף בקרב המוסלמים בארה"ב
 רגע לפני ההכרעה אובמה הוא המועמד המועדף בקרב המוסלמים בארה"ב 
 צילום: אילוסטרציה: רויטרס 
 
הפעם, יותר מתמיד, מרגישים המוסלמים כי הם יכולים להשפיע באופן משמעותי על תוצאות הבחירות לנשיאות. במסגרת זו השיקו ראשי הקהילה המוסלמית בארה"ב קמפיין בשם "הצבעה מאסיבית שווה כוח" שמטרתו לגרום לתושבים המוסלמים בפנסילבניה, בווירג'יניה, בצפון קרוליינה, בפלורידה ובמישיגן לפקוד את הקלפיות ולהצביע.

ניהאד עוואד, פעיל חברה אסלאמי בארה"ב, צופה כי לפחות 70% מתוך 8 מיליון המוסלמים בארה"ב יצביעו בבחירות.

ימים ספורים לקראת ההכרעה ומסתמן כי המועמד הדמוקרטי לנשיאות, ברק אובמה, הוא המועמד המועדף בקרב הקהילה המוסלמית. סקר חדש שפורסם לאחרונה חושף עד כמה כוחו של המועמד הדמוקרטי חזק בקרב המוסלמים במדינה. על פי הסקר, רק 8 אחוזים בלבד מן הנשאלים ענו כי יצביעו בבחירות לטובת המועמד הרפובליקני מקיין. המועמד הדמוקרטי זוכה גם לאהדה רבה בקרב התאגדויות של סטודנטים מוסלמים, אשר מרבים לדבר בשבחו ולקדם את מסע הבחירות שלו בקרב הקהילה המוסלמית.

מארגארי עזיזה היל, אשת ציבור מוסלמית מאזור החוף בקליפורניה, הסבירה את תמיכתה במועמד הדמוקרטי, בכך שמפלגתו של מקיין מעודדת, לדבריה, אווירה של פחד מפני המוסלמים בארה"ב. המוסלמי, עומאר אחמד משיקגו, דווקא סבור כי המועמד הרפובליקני הוא המועמד המתאים לכהן כנשיא והסביר כי "דבריו של מקיין אמינים והוא עושה הקרבות אישיות לטובת האומה".
 

החמאס מציג: מלחמה ברשת

הסכם הרגיעה בין חמאס לישראל ככל הנראה אינו תקף במרחבי הרשת ולאחרונה החליטו נציגי התנועה באיראן לערוך תחרות שמטרתה לעודד פריצה לאתרי אינטרנט ישראלים - כך דיווח לאחרונה אתר החדשות האיראני "טאבאנק", הנחשב למקורב לשמרנים במדינה.
 
 
בחמאס הכריזו מלחמה על אתרי האינטרנט הישראלים
 בחמאס הכריזו מלחמה על אתרי האינטרנט הישראלים 
 צילום: ארכיון: רוני שיצר 
 
על פי הדיווח, היעד העיקרי של התחרות הוא לפרוץ ולשבש את פעילותם של אתרים אשר הוגדרו כ"גופים פוליטיים קיצוניים ישראליים".

חמאס הכריז על התחרות בתערוכת תקשורת בטהרן. מארגני התחרות הגדירו אותה כ"יוזמה של שלום ומיגור האלימות", והכריזו כי המנצחים בה ייזכו בפרס כספי בגובה של 2,000 דולרים.

יצויין, כי בתקופה האחרונה, הצליחו קבוצות האקרים ישראליות לפרוץ לאתרי האינטרנט של חמאס. לפני כחודשיים קבוצת האקרים ישראלית המכנה עצמה "Fanat Al Radical" הצליחה לפרוץ לאתר האינטרנט של הזרוע הצבאית של הארגון ולהשביתו למשך כמה שעות. לפני מספר שנים אף האשימה תנועת חמאס גורמים ישראלים בפריצה לאחד מאתריה והפניית הגולשים לאתר עם תכנים פורנוגרפיים.
 

איצטדיון חדש, תקוות חדשות

כשאלפי פלסטינים מתכנסים באצטדיונים זה לרוב נעשה כדי להפגין נגד פעולותיה של ישראל. אולם, ביום ראשון הם הגיעו לאצטדיון חדש שנבנה בעיירה א-ראם, שממזרח לירושלים, כדי לצפות בנבחרתם הלאומית משחקת נגד נבחרת ירדן את משחק הבית הראשון שלה אי פעם.
 
מגרש ביתי חדש לנבחרת פלסטין
 מגרש ביתי חדש לנבחרת פלסטין 
 צילום: איי.פי 
 
עד כה אירחה נבחרת פלסטין את משחקיה בירדן ובקטאר, זאת בשל הנסיבות הפוליטיות, המצב הביטחוני והיעדר מגרש כדורגל ראוי לאירוח המשחקים. אולם, כעת יכולים שחקני הנבחרת לקרוא למגרש החדש שנבנה בא-ראם בית, זאת לאחר ששופץ במימונה של ההתאחדות הכדורגל העולמית.

בכירים פלסטיניים ונשיא ארגון הכדורגל פיפ"א, ספ בלאטר, כיבדו את נוכחותם במשחק, שנגמר בשיוויון אחת. על רקע המשחק הביעו חלק משחקני הנבחרת את זעמם על כך שבעת משחקיהם ואימוניהם הם נתקלים במגבלות רבות שכופים עליהם כוחות צה"ל במחסומים, ולעיתים , לדבריהם, הם אינם מקבלים אישור לעבור בין רצועת עזה לגדה המערבית.

נשיא ההתאחדות הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, שהיה בין יזמי האירוע, התייחס למשחק הראשון הביתי שאירחה הנבחרת ואמר כי "מדובר במסר משמעותי לעולם, שלפיו תנאי המחייה הקשים בשטחים הפלסטינים לא הכניעו את התשוקה של הפלסטינים לכדורגל ולעתיד טוב יותר".
 

גם טרוריסט וגם סופר

היומון "אלקדס אלערבי" דיווח השבוע כי מנהיג ארגון הטרור "אלקאעדה", אוסמה בן-לאדן, מתכוון להוציא בקרוב לאור ספר בשפה הערבית העוסק בפעילות הארגון.
 
רב-המחבלים הסעודי פותח בקריירה חדשה
 רב-המחבלים הסעודי פותח בקריירה חדשה 
 צילום: ארכיון: איי.פי 
 
הספר, אשר יתורגם לאחר הוצאתו לאור לשפה האנגלית, יעסוק ב"עוול הרב שגרמו מדינות המערב לעולם האסלאמי". הספר יתייחס לפיגועים ההרסניים ביותר שביצע הארגון, ובהם פיגועי ה-11 בספטמבר בשנת 2001. בספרו החדש מתכוון הטרוריסט גם להפנות אצבע מאשימה לעברה של ארה"ב באחריות לפרוץ המשבר הכלכלי העולמי.

לפני חודש דיווח השבועון הבריטי "סאנדיי טיימס" כי חוקר אמריקני גילה כי הטרוריסט הוא גם בעל נפש פואטית ולפני שפתח במסע הרצחני שלו הוא כתב שירים לסעודות חגיגיות ולחתונות.

על פי הדיווח, מקבץ קלטות עם שירים שונים שבן לאדן כתב במהלך שנות התשעים נחשפו במהלך פשיטה על אחד מבסיסי הארגון באפגניסטן, לאחר הפלישה האמריקנית שבאה בעקבות פיגועי הטרור שאירעו בשנת 2001. לדברי פרופ' פלג מילר, חוקר שירה שבחן את ההקלטות, "בן לאדן הוא משורר מוכשר, שהשתמש בחרוזים שנונים, וזו הייתה אחת הסיבות שבגללה אנשים רבים נהגו להקליט אותו ולהפיץ את הקלטות, כמו שירי פופ",
 

איראן: בין קולנוע לשמרנות

שחקנית קולנוע איראנית בשם גולשפטה פרחני, החליטה לערוק לארצות הברית זאת לאחר שמשרד התרבות האיראני איים עליה בריתוק לאיראן, לאחר ששיחקה בסרט הוליוודי בלא אישור, ואף הופיעה בו ללא כיסוי ראש.
 
השחקנית האיראנית בבכורה לסרט החדש בכיכובה
 השחקנית האיראנית בבכורה לסרט החדש בכיכובה 
 צילום: GettyImages 
 
פרחני, בת ה-25, היא השחקנית האיראנית הראשונה שהופיעה בסרט הוליוודי מאז פרוץ המהפכה האסלאמית בשנת 1979.

הכעס באיראן פרץ לאחר השתתפותה בסרט חדש בשם "גוף השקרים" כמושא אהבתו של לאונרדו דיקפריו. בסרט מגלמת פרחני אחות ערביה בשם עאישה החובשת את פצעיו של הכוכב ההוליוודי וסיפור אהבה מתפתח בין השניים.

בשבוע שעבר הופיעה השחקנית להקרנת הבכורה של הסרט בניו-יורק כשהיא לובשת שמלה נטולת שרוולים ושערה מתולתל ונטול רעלה. בלוגרים איראנים רבים ראו בכך מעשה שפל מצד השחקנית האיראנית, אולם בלוגרים אחרים שיבחו את אומץ ליבה.

בראיון לעיתון "דיילי ניוז" אמרה השחקנית האיראנית כי היא חוששת לחזור למולדתה ואמרה "אני מאוהבת לחלוטין באיראן ויש לי משפחה שם. אך כרגע, אם הם רוצים לראות אותי, הם יצטרכו לעזוב".
 

העולם הערבי בקיצור ולעניין

איראן: התקשורת המקומית דיווחה כי לאחרונה נתפסו בקרבת כור גרעיני איראני יונים הנושאות חפצים חשודים, שייתכן ושימשו לריגול אחר המתקן הגרעיני.

סעודיה: פורסם פסק הלכה המתיר לאישה מוסלמית שבעלה מכה אותה להכותו בחזרה מתוך הגנה עצמית.

מצרים: חברי "ארגון הג'האד המצרי" טוענים כי הסיבה למשבר הכלכלי העולמי הם מאות מילוני דולרים מזוייפים שקבוצות ג'יהאד הפיצו בשווקי ההון בעולם כדי לפגוע בכלכלה של ארה"ב.

ארה"ב: סוני החליטה לדחות את שיווקו של משחק חדש לקונסולת הפלייסטיישן 3,עקב מחאתם של אנשי הקהילה המוסלמית בארה"ב שטענו כי הפסקול של המשחק, שכולל פסוקי קוראן, פוגע בדת האסלאם.
 

הקריקטורה השבועית

קריקטורה בעיתון הכוויתי אלג'רידה, שאייר הקריקטוריסט עבד-אלקאדר איוב, מתארת את הדבורה האמריקאית, בדמותו של הנשיא ג'ורג' בוש, כמי שנלכדה בעיראק ע"י קורי העכביש האיראני, בדמותו של הנשיא מחמוד אחמדיניז'אד.

לצפייה בקריקטורה >>
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by