בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
חוק תעודת הזהות הביומטרית אושר בקריאה ראשונה 

חוק תעודת הזהות הביומטרית אושר בקריאה ראשונה

 
בארץ |
 
חדשות nana10

החוק קובע כי המדינה תיקח טביעות אצבע וצילומי פנים מכל אזרח במדינה - ונתונים אלו ישולבו בתעודת הזהות שלו. שטרית הבטיח למתנגדי החוק שהמידע יאובטח כראוי והוסיף "אני לא מבין את הרגישות. יום יום מאות אלפי אנשים נותנים טביעת כף יד ביציאה מתנב"ג מרצונם ומה קרה? כלום"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רגע לפני שהכנסת ה-17 מתפזרת, אישרה היום (רביעי) מליאת הכנסת בקריאה ראשונה את חוק תעודות הזהות הביומטריות, כך מדווח "הארץ".
 
 
יוזם החוק, השר מאיר שטרית הסביר לחברי הכנסת כי החוק החדש "יסייע בזיהוי תושבים, עקירת פשעים, סיכול פיגועים וזיהוי נפגעים וחללים".

בהתאם להצעת החוק, האמצעים הביומטריים בהם ייעשה שימוש כוללים תמונות תווי פנים ותמונות שתי טביעות האצבעות המורות וכן נתונים אופייניים נוספים - ואלו ישולבו בתעודות הזהות של אזרחי המדינה.

למתנגדיו הרבים של החוק אמר שיטרית שמאגר המידע יהיה מוגן היטב. "אנו לא עושים דבר בקלות דעת. אני לא מבין את הרגישות. יום יום מאות אלפי אנשים נותנים טביעת כף יד ביציאה מתנב"ג ברצונם ומה קרה? כלום".

משרד הפנים יקים רשות ייעודית מיוחדת בתוך רשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול, שתפקידה לרכז ולטפל במאגר הנתונים הביומטריים. המועסקים בה יהיו בעלי הסיווג הביטחוני ביותר. בנוסף יהיה המאגר הביומטרי מנותק ממאגר מרשם האוכלוסין הקיים.

לטענת משרד הפנים, מאגר המידע נחוץ לצורך הנפקת דרכונים ותעודות זהות "חכמות" ואולם, באגודה לזכויות האזרח מזהירים, כי "הקמת מאגר מידע כה רגיש היא צעד מסוכן, שאין לו אח ורע במערב".

באגודה לזכויות האזרח טוענים עוד כי "מאגר מידע ביומטרי מכיל מידע רגיש ביותר. בשל כך, באף אחת מהדמוקרטיות המערביות, גם לא כאלו שהנהיגו תעודות זהות ביומטריות, לא קיים מאגר מידע מסוג זה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by