בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביל גייטס נפרד: מייקרוסופט לעולם לא תחולק לכמה חברות 
 
 
חדשות נענע

מייסד החברה מתפטר מתפקידו כמנכ'ל, אך יישאר יו'ר מועצת המנהלים ואדריכל התוכנה הראשי שלה. בראיון פרידה אמר כי לא הגיוני שמייקרוסופט תחולק לכמה חברות כדי ליישב את סכסוך המונופול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביל גייטס, מייסד חברת מייקרוסופט והאיש העשיר בעולם, התפטר מתפקידו כמנכ"ל חברת התוכנה בעולם והעביר את מושכות הניהול לידיו של סטיב באלמר, נשיא מייקרוסופט ומספר 2 בחברה.

בראיון אחרון שנתן כמנכ"ל לרשת NBC, אמר כי אינו צופה שמייקרוסופט תפורק לכמה חברות בת כחלק מהפיתרונות בעקבות הכרזתה כמונופול שפגע בצרכנים. "זה לא רעיון שנהיה מוכנים לקבל בשום מצב. מדובר בהצעה פזיזה של גורמים בממשל האמריקאני שלא תורם לשיחות שמתנהלות", אמר, והכחיש כל קשר בין הסכסוך לבין התפטרותו.

לאחר עשרים וחמש שנה בהן בנה את החברה ממצב אפס, יישאר גייטס יו"ר מועצת המנהלים שלה ואף יזכה בתואר "אדריכל תוכנה ראשי", תפקיד שנבנה במיוחד עבורו.

"השינוי יאפשר לי למקד כמעט 100 אחוז מזמני על טכנולוגיות חדשות", אמר, פחות מיום לאחר שפורסמו בארה"ב ההערכות על פיהן יתמוך הממשל בפירוק מיקרוסופט לכמה חברות כפשרה בסכסוך סביב הכרזתה כמונופול.

במסיבת העיתונאים הודיע עוד כי מייקרוסופט תתמקד מעתה בפלטפורמה חדשה. הפלטפורמה, Next Generation Windows Services (NGWS), אמורה לעשות רבולוציה בעסקי התוכנה כפי שאנו מכירים אותה, ולהפוך את התוכנה ממוצר לשירות. כך, למשל, נוכל "להשכיר" זמן שימוש בחבילת "אופיס" דרך האינטרנט, במקום לרכוש אותה בסכום חד פעמי.

עזיבתו של גייטס עוררה תגובות רבות במדיה האמריקאית. נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, אמר בתגובה לפרישה: "באלמר הוא מנהל מוכשר מאוד, וגייטס הוא גאון בכל מה שנוגע לטכנולוגיה. אני ממתין בעניין לראות מה יקרה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by