בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא בחקירה: הצוות המשטרתי מתחיל לעבוד  

נשיא בחקירה: הצוות המשטרתי מתחיל לעבוד

 
 
חדשות  נענע

מקורביו של ויצמן: הוא 'מעודד', ואינו מתכוון להתפטר. המשטרה: בימים הקרובים יזומנו כל המעורבים, כולל ויצמן וסרוסי, למסור עדות. המפכ'ל יפקח מקרוב על החקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב יוועדו בפעם הראשונה פרקליטת המדינה ומפכ"ל המשטרה בנושא פרשת ויצמן. אתמול העביר הפרקליטות למשטרה את כל החומר שאספה עד כה. במשטרה כבר מונו חברי צוות החקירה, שיחל לעבוד כבר הערב.

ההחלטה הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל התקבלה ביום חמישי. פרקליטת המדינה והיועץ המשפטי לממשלה הודיעו כי בלית ברירה, הם נאלצים להעביר את בדיקת פרשת ויצמן-סרוסי לבדיקה משטרתית. "הבדיקה תעשה על ידי צוות משטרתי בליווי נציג הפרקליטות", הסבירו השניים לאחר ימים ארוכים של התייעצות.

יצויין, שגם פרשת בראון-חברון הועברה בעבר ל"בדיקה משפטית", אך למעשה הוגדרה כחקירה פלילית לכל דבר. ההבדל בין הדברים הוא סמנטי בלבד, בשל הרגישות הקיימת בשתי הפרשות.
 
התנועה לאיכות השלטון טוענת כי החוק מחייב לפתוח בחקירת משטרה שתוגדר כחקירה. שר המשפטים, יוסי ביילין, אמר לעומת זאת כי ההחלטה רק מוכיחה שאין אדם מעל החוק בישראל, גם לא הנשיא.

העיתונאי יואב יצחק, חושף הפרשה, אמר בתגובה להתפתחויות כי ויצמן חייב ללכת הביתה בעקבות פתיחת החקירה נגדו. "ויצמן נאחז בקרנות המזבח. הוא כבר החליט להתפטר, אבל משום מה הוא לא עושה זאת", אמר. "הוא לא הותיר מוצא של כבוד למערכת המשפטית וחייב אותם להתחיל בחקירה".

ויצמן עצמו ברך על התחלת החקירה. בהודעה מיוחדת שפרסמו פרקליטיו, אמר כי "כל צעד שעשוי להוביל לגילוי האמת הוא מבורך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by