בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק החליט לדחות את הנסיגה בגדה  
 
 
חדשות נענע

מדובר בשלב השלישי והאחרון של הפעימה השניה על פי הסכם שארם שהיה אמור להתבצע ביום חמישי הקרוב. הפלשתינים מגנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ראש הממשלה, אהוד ברק, החליט לדחות את השלב השלישי והאחרון של הפעימה השניה, שהיה אמור להתבצע ביום חמישי הקרוב.

לפי הסכם שארם צריכה ישראל להעביר לרשות הפלשתינית 5.1 אחוז משטחי B בגדה שנמצאים בשליטה ביטחונית ישראלית ועוד אחוז אחד משטחי C שבשליטה ישראלית מלאה, שאמורים להפוך לשטחי A שבשליטה פלשתינית מלאה.

עיתון הארץ מדווח כי בתחילה ברק היה מעוניין לבצע את הנסיגה השבוע, ואף רצה לזרז את ההליכים לאישור מפת השטחים שיועברו, אותה הייתה אמורה הממשלה לאשר היום. אולם בדיון שלשום החליט ברק לדחות את הנסיגה, בין השאר בשל הטענה שאין אפשרות להשלים את כל ההליך, הכולל דיון בקבינט, דיון בוועדת השרים למפות, דיון בממשלה והצגת המפות לכנסת, לפני נסיעת ברק לארצות הברית, לסבב השיחות השני עם סוריה.

מקורות מדיניים בירושלים טוענים שיש הבנה שקטה בין ישראל לרשות הפלשתינית, על פיה אפשר לדחות את מועדי הנסיגה בשלושה שבועות, וכעת החליטה ישראל לממש את ההבנה הזו. על פי המקורות, ברק מעוניין לעכב את הנסיגה עד שתתבהר התמונה על מצב המשא ומתן עם הפלשתינים.

הפלשתינים מגנים את החלטת ברק. דר` נביל שעת, שר התכנון ושיתוף הפעולה הבינלאומי אמר כי "זוהי עוד דוגמא לגישה המינימליסטית של ברק ליישום מזכר שארם א-שייח`. הדברים תמיד נעשים באיחור, תמיד מתרחשים דברים בלתי צפויים, ותמיד בניגוד להסכם".

בראיון לגלי צה"ל אמר היום עוד שעת כי אם הפלשתינים יאלצו להמתין עד שובו של ברק מארצות הברית, יראה הדבר כסחבת ופגיעה באמון שקיים בין שני הצדדים.

יש לציין כי ביום חמישי עתיד ברק להיפגש בוושינגטון עם ערפאת ועם הנשיא ביל קלינטון, פגישה שנועדה להעריך את הסיכויים להשגת הסכם מסגרת ישראלי-פלשתיני, בעקבותיה יחליט קלינטון אם ומתי לזמן את הוועידה המשולשת עם ברק וערפאת, שנועדה להשגת ההסכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by