בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כשלון נוסף למיקרוסופט  

כשלון נוסף למיקרוסופט

 
 
חדשות נענע

חוייבה בתשלום 100 מיליון דולר לעובדים הזמניים. מדובר בלפחות עשרת אלפים עובדים לא קבועים שעובדים כיום או עבדו בעבר בחברה.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט הפדרלי לערעורים קיבל בשבוע שעבר את התביעה של עובדי חברת מיקרוסופט הזמניים או אלו שהועסקו בחוזה מיוחד, על תנאי העסקה מפלים ובלתי חוקיים, וחייב את החברה לשלם פיצויים בסך של כ-100 מיליון דולר לכעשרת אלפים עובדים זמניים שעובדים כיום ועבדו בעבר בחברה.

בראיון לעיתון וושינגטון פוסט המתפרסם היום, מספר ג`ים אמרסון, שעמד בראש התביעה, כי האפליה בין העובדים הקבועים בחברה לבין העובדים הזמניים או אלו שעבדו על פי חוזה מיוחד, הייתה ניכרת וברוטאלית למדי.

אמרסון אומר כי העובדה שהוא ושאר העובדים שאינם קבועים קיבלו תג בצבע כתום, הביאה להפרדה בינם לבין העובדים הקבועים בחברה, שנושאים תגים כחולים. לדבריו, מאחר והוא נשא תג כתום, הוא לא היה רשאי לקנות מוצרים בחנות החברה, לעבוד במשרד עם חלונות, נאסר עליו להשתמש במכון הכושר של החברה, והוא אף לא היה רשאי להשתתף במסיבות החברה, גם אם הוצגו בהן מוצרים שהוא עזר בפיתוחם.

אולם מעל לכל, פירוש התג הכתום היה גם כי הוא לא רשאי לקבל את ביטוח הבריאות של החברה, חופשות או ימי מחלה. בעלי התג הכתום גם לא שותפו בתוכנית הפנסיה של החברה, שבמסגרתן הוצע לעובדים לרכוש מניות של החברה בהנחה משמעותית.

בשבוע שעבר החליט, כאמור, בית המשפט הפדרלי לערעורים של בית המשפט העליון בארצות הברית, כי מיקרוסופט נהגה שלא כדין. על פי החלטת בית המשפט עברה מיקרוסופט על החוק הפדרלי הקובע כי תנאי הפרישה צריכים להיות אחידים לכל עובדי החברה. בית המשפט קבע כי החברה צריכה לפצות את כל עובדיה שעבדו בהיקף של חצי משרה לפחות, או חמישה חודשים בשנה, על הכסף אותו הפסידו על כך שלא הוצעו להם מניות החברה בהנחה, כפי שהוצע לשאר עובדי החברה.

מומחים מעריכים כי להחלטה התקדימית עשויות להיות השפעות מרחיקות לכת על שוק העובדים הזמניים ואלו המועסקים בחוזים עצמאיים בארצות הברית, המונה למעלה מעשרה מיליון בני אדם המהווים כ-8 אחוזים משוק העבודה האמריקני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by