בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגוני זכויות אדם תוקפים את ישראל והרשות הפלסטינית 

ארגוני זכויות אדם תוקפים את ישראל והרשות הפלסטינית

 
 
חדשות נענע

- על הפרות של זכויות אדם בשטחים. לטענת אחד האירגונים, ישראל הפרה את זכויותיהם של לפחות 202 ילדים בשנה האחרונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אירגון פלסטיני לזכויות אדם דורש בדו"ח השנתי שלו כי הרשות הפלסטינית תבטל 24 עונשי מוות שהטילה על עבריינים בגדה המערבית ובעזה.

"האירגון הפלסטיני לפיקוח על זכויות האדם", טוען כי מאז הקמת הרשות לפני שש שנים, 27 עונשי מוות הוטלו על תושבי הרשות, מתוכם שלושה כבר בוצעו. לדבריו, 15 פלסטינים נשפטו בשנה האחרונה על ידי הרשות הפלסטינית על עבירות ביטחוניות, מתוכם ארבעה נידונו למוות. עוד מציין האירגון בדו"ח את העובדה שאזרחים ברשות הפלסטינית עדיין נשפטים בבתי דין צבאיים.

האירגון מציין בדו"ח גם את עינויים של אסירים ברשות הפלסטינית, וטען כי 22 אסירים פלסטינים מתו כתוצאה מעינויים בבתי כלא פלסטיניים מאז הקמת הרשות. ברשות הפלסטינית טענו בתגובה כי הרשות ביצעה טעויות בעבר, ונקטה בצעדים כדי לשפר את זכויות האזרח בתחומה.

אירגון אחר לזכויות אדם, הזרוע הפלסטינית של "האירגון העולמי להגנה על זכויות הילדים", תוקף את ישראל וטוען כי היא מפירה את זכויות הילדים הפלסטינים בשטחים. לדברי האירגון, ישראל הפרה את זכויותיהם של לפחות 202 ילדים בגדה המערבית בשנה האחרונה. ההפרות כללו עינויים פיזיים ופסיכולוגיים, מעצרים שרירותיים, מעצרים מינהליים, ומעצרים עם עצירים בוגרים.

מלשכת דובר שר המשפטים, יוסי ביילין, נמסר בתגובה כי השר לא היה מודע להפרות כאלה של זכויות האדם בשטחים, וביקש מאנשי משרדו לבדוק את הדיווחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by