בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאבק משפטי על הילד מקובה 

מאבק משפטי על הילד מקובה

 
 
רויטרס


אליאן גונזלס בן ה-6 ששוהה זה חודש אצל קרוביו במיאמי עומד במרכזו של מאבק משפטי שמנהלים קרוביו במיאמי נגד הממשל האמריקני שרוצה להחזירו לקובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קרוביו של הילד אליאן גונזלס במיאמי הגישו היום (רביעי) תביעה בבית-משפט פדרלי על מנת לנסות ולמנוע משלטונות ארצות-הברית להחזיר את הילד לקובה.

התביעה הוגשה לאחר ששלטונות ארצות-הברית הודיעו כי לא יכירו בפסיקה קודמת של בית-דין לעניני משפחה במיאמי שקבע כי גונזלס ישאר באמריקה. מומחים משפטיים הביעו ספק בסיכוייה של המשפחה להצליח בתביעה הפדרלית. "אין להם טיעון טוב" אמר לסוכנות רויטרס פרופסור דוד אדאמס ראש הפקולטה למשפטים באוניברסיטת מיאמי. קרוביו של הנער טוענים שהוא צריך לגדול "במדינה חופשית". הקרובים, להם לובי חזק במיאמי ופלורידה, נאבקים זה חודש ברשויות ההגירה האמריקניות נגד החזרתו של הילד לקובה.

שרת המשפטים האמריקנית ג`נט רינו מסרה בתגובה כי לבית-משפט אין סמכות לדון בענינים מדיניים של רשויות ההגירה בארצות-הברית. רינו מתנגדת גם להעניק לגונזלס בן ה-6 אזרחות אמריקנית.

גונזלס נסחף על גבי אבוב לחופי ארצות הברית לאחר שסירת המהגרים בה הפליג עם אמו התהפכה. מאז הוא עומד במרכזה של סערה בינלאומית: קובה דורשת בתוקף את החזרתו לקובה, לידי אביו החבר במפלגה הקומוניסטית בקובה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by