בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
זוכה מרצח אשתו ויועמד שוב לדין בגלל טעות בית המשפט 

זוכה מרצח אשתו ויועמד שוב לדין בגלל טעות בית המשפט

 
פלילים ומשפט |
 
חדשות nana10

בית המשפט העליון הורה על בית המשפט המחוזי להעמיד לדין מחדש את אלכסיי וולקוב שזוכה מחמת הספק ברצח גרושתו לפני יותר מחצי שנה, זאת לאחר שהתגלתה טעות רישום בחוות דעתו של הפתולוג בפסק הדין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים הורה היום (שני) להחזיר את הדיון בעניינו של אלכסיי וולקוב, שזוכה מחמת הספק באשמת רצח אשתו, לבית המשפט המחוזי. ההחלטה נובעת מכך שבהכרעת הדין נפלה טעות ברישום שעת המוות של המנוחה, שעשויה על פי הודעת בית המשפט, להטות את הכף באשר לאחריותו הפלילית בעבירה המיוחסת לו.
 
אלכסיי וולקוב בפתח בית המשפט המחוזי
 אלכסיי וולקוב בפתח בית המשפט המחוזי 
 צילום: ארכיון: חדשות 10 
 
על פי הודעת בית המשפט, שעת המוות שנרשמה בפסק הדין שהונח על שולחן בית המשפט המחוזי היה שגוי, ועל כן יש להחזיר את העניין מחדש לבית המשפט להערכה מחודשת שתיעשה בין היתר, על בסיס כל חומר הראיות שיוגש ובפני שני הצדדים תעמוד זכות ערעור על פסק הדין החדש.

עוד נקבע בבית המשפט כי מאחר וההרכב המקורי של בית המשפט המחוזי שהכריע את הדין בפרשה זו פרש בינתיים לגמלאות, תידרש תוספת שופט להרכב הערכאה הדיונית החדשה בעניין.

על פי הוראת בית המשפט, לא שונו תנאי שחרורו של וולקוב והפרקליטות לא הורתה על מעצרו. יחד עם זאת, נאמר כי במידה ויחולו שינויים בעניינו עשוייה הפרקליטות לפנות בבקשה מתאימה בעניין זה.

לפני יותר מחצי שנה זיכה בית המשפט המחוזי בתל אביב את אלכסיי וולקוב, שנאשם ברצח גרושתו, יוליה, שנדקרה ונחנקה למוות בדירתה.

במהלך חקירתו שינה וולקוב את גרסאותיו מספר פעמים. תחילה טען כי כלל לא ראה את יוליה ביום הרצח. לאחר מכן סיפר לחוקרים כי הגיע לביתה, ועזב אותו בתום ויכוח בו סטרה לו. בגרסה השלישית הודה כי רצח אותה בדקירות בגבה ובפניה.
 

וולקוב בבית המשפט: הודתי ברצח בגלל שלחצו עליי

 
בבית המשפט חזר וולקוב על הגרסה השנייה, וטען כי הודה ברצח בגלל לחץ מצד החוקרים. השופט, שלי טימן, ביקר בחריפות את המשטרה והפרקליטות על אופי החקירה וזיכה את הנאשם מחמת הספק. "בית המשפט בישראל עובד טוב מאוד", מסביר וולקוב. "הוא הסתכל על הכל ושלח אותי הביתה".

עם זיכויו של וולקוב מאשמת רצח, הביעו משפחתה של יוליה חשש שהוא ידרוש לקבל משמורת על בנם המשותף, שגדל בשנתיים האחרונות אצל אחותה של יוליה, אולגה. בראיון לתוכנית "שישי", אמרה אחותה "אני לא רוצה להיפגש איתו ואני לא רוצה שהילד יפגוש אותו"..
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by