בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מדור ערבים ברשת 
מלחמת עזה מגיעה לרשת 
 
 מדור ערבים ברשת / מבצע צה``ל בעזה    צילום: אילוסטרציה, רויטרס    
מדור ערבים ברשת |
 
יונתן גונן

השבוע במדור "ערבים ברשת": האקרים של חמאס מכריזים מלחמה על ישראל • לא כל הפלסטינים מרוצים מהתרחבות טווח רקטות הקסאם • העולם הערבי מציג קמפיין SMS למען עזה • וגם: האומנות הפלסטינית פורחת בצל המלחמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המלחמה בין ישראל לחמאס הגיעה גם לרשת האינטרנט. העיתון "אל-קודס אל-ערבי" דיווח השבוע כי האקרים הפועלים תחת הכינוי "צוות מהגיהנום" הכריזו מלחמה על ישראל והצליחו להפיל כמה אתרים ישראלים.
 
תמונתו של בכיר חמאס שחוסל. המאבק מגיע גם לרחובות ולרשת האינטרנט
 תמונתו של בכיר חמאס שחוסל. המאבק מגיע גם לרחובות ולרשת האינטרנט 
 צילום: רויטרס 
 
חמאס מרבה לפרסם באתרי האינטרנט השונים תמונות זוועה של הרוגים ופצועים מהפעולה הישראלית בעזה. ערוצי טלוויזיה פלסטינים שונים היו עמוסים השבוע בסרטוני תעמולה היוצאים נגד המבצע. זאת בעוד שגם ישראל משתמשת בלוחמה פסיכולוגית ומשדרת קטעים שצולמו בעת הלחימה.

ההאקרים של חמאס פורצים לאתרים ישראלים שונים ומפרסמים בהם תמונות, קטעי וידאו וסיסמאות המגנות את התקיפות של צה"ל ברצועת עזה. לאחרונה, כך דווח, ניסו האקרים לפרוץ לאתר של צה"ל ולאתר של בנק "דיסקונט" ולהשתיל בהם סרטונים אנטי-ישראלים.

אחד ההאקרים, המכנה את עצמו "קח לידייך רובה צלפים" אמר כי ארגון ההאקרים שלו הצליח לפרוץ ליותר מ-30 אתרים ישראלים, כולל כאלה של מפלגות פוליטיות ושל בנקים. Ynet ו-Nrg הם רק חלק מהאתרים הישראלים שההאקרים טוענים כי ניסו לפרוץ אליהם.

במקביל, אתר "אל-ערביה" מדווח שפלסטינים רבים קיבלו מסרונים ושיחות טלפון מישראל המבקשים מהם לא ליצור קשר או לשתף פעולה עם פעילי חמאס. מוחמד חמאדה, תושב עזה, מספר כי הוא קיבל הודעה לטלפון הסלולרי שלו, שטוענת כי צה"ל הצליח לרסק לחלוטין את חמאס.

לאחרונה הכריז ארגון חמאס על תחרות נושאת פרסים בנושא פריצה לאתרים ישראלים. "המלחמה האלקטרונית" באה לידי ביטוי גם בפורומים הערבים, שם מתפרסמות הודעות רבות המביעות הזדהות עם תושבי עזה.
 

רקטה הגיעה לגדרה - לא כל הפלסטינים מרוצים מכך

הרקטות של חמאס. חלק מתושבי עזה נגדן
 הרקטות של חמאס. חלק מתושבי עזה נגדן 
 צילום: רויטרס 
 
עבור הפלסטינים שחיים תחת האש הישראלית ברצועת עזה מהוות רקטות הקסאם שמיוצרות בעזה מוקד סכסוך עיקרי. מאז שנת 2001 נורו למעלה מ-4,000 רקטות קסאם לעבר שטחי ישראל, אך הן הסבו נזק משמעותי גם לפלסטינים. בזמן שחלק מהפלסטינים מרוצים שרקטה הצליחה להגיע עד לגדרה, טווח של כ-40 קילומטרים מהרצועה, ישנם פלסטינים הסבורים כי ככל שטווח הרקטות מתרחב יותר, כך הנזק שייגרם לפלסטינים יגדל וייעשה טראגי.

תושב רצועת עזה בשנות ה-40 לחייו, שביקש לא לחשוף את שמו, טוען: "אני מתנגד בחריפות לירי הרקטות לעבר ישראל. ירי הרקטות גורר תגובה ישראלית קשה". אום מוחמד, תושבת עזה, אמרה באותו עניין: "אני קוראת לחמאס להפסיק את ירי הרקטות, שכן הוא אינו יכול להביא ניצחון על ישראל".
 
 

המוסלמים למען עזה – SMS, פורטל אינטרנט והפגנה וירטואלית

גם זאת דרך להפגין
 גם זאת דרך להפגין 
 צילום: אתר Second Life secondlife.com 
 
העולם הערבי ממשיך למצוא דרכים רבות ומגוונות כדי לגנות את מבצע "עופרת יצוקה" בעזה. השבוע אנו מביאים לכם מספר דרכים יוצאות דופן בהן בחרו המוסלמים ברחבי העולם להזדהות עם תושבי עזה:

גולשים בעולם הוירטואלי "סקנד-לייף" מקיימים כבר מספר ימים הפגנה וירטואלית נגד הפעולה בעזה. עשרות דמויות פלסטיניות תלת-מימדיות נושאות דגלים פלסטינים וכרזות המגנות את הפעולה. במקביל, החליטו גורמים פלסטינים להקים אתר הנקרא "שואת פלסטין" ומציג את מה שהם מכנים "תמונות מזוועות המלחמה בעזה". בבלוג של האתר הערבי "מוחיט" אף פורסם שיר למען הילדים ברצועת עזה.

מדינות ערב שונות, ובהן סוריה, ירדן ואיחוד האמירויות, החליטו להשיק קמפיינים של שליחת הודעות SMS למען תושבי עזה. כל מסרון מהווה סכום מסוים של כסף הנתרם עבור הפלסטינים תושבי הרצועה. בנוסף, 20 ערוצי טלוויזיה ערביים מ-9 מדינות ערביות מתכוונים להכריז על ה-16/01/2009 כיום הזדהות טלוויזיוני עם תושבי עזה, שבו ישתתפו אמנים וזמרים ערבים מפורסמים.

חגיגות הסילבסטר שתוכננו להיערך בשבוע שעבר בסוריה, בדובאי, בירדן, בבחריין ובמרוקו, בוטלו בשל ההסלמה ברצועת עזה. בלוגרים מוסלמים אף קראו לבטל הופעה של הזמרת המפורסמת שאקירה באבו דאבי עם כניסת השנה החדשה. בנוסף, מאות אנשים בעולם הערבי ובגדה המערבית ממשיכים לתרום דם עבור הפצועים ברצועת עזה.
 

עזה מופצצת, האומנות פורחת

המילה "עזה" מנרות, דובאי
 המילה "עזה" מנרות, דובאי 
 צילום: רויטרס 
 
מטבע הדברים, המצב המדיני במזרח התיכון והפעולה הישראלית ברצועת עזה באים לידי ביטוי גם בענף האומנות המוסלמית והפלסטינית. פורטל האינטרנט "מידל-איסט און-ליין" מדווח כי אמנים רבים החלו להתייחס ביצירותיהם לאירועים האחרונים ברצועת עזה. פסלים, קדרים, ציירים ואף אורגי שטיחים מעטרים את החפצים מעשי ידיהם בתבליטים ואיורים הנוגעים למתרחש בעזה.

האירועים בעזה ממשיכים למשוך גם את תשומת לבם של מאיירי הקריקטורות ברחבי העולם הערבי, שמנסים להביע את סבל תושבי עזה בדרכים האומנותיות. העיתונות הערבית מלאה מדי יום בסדרה בלתי פוסקת של קריקטורות העוסקות במבצע בעזה, חלקן מאשימות את ארגון חמאס בפרוץ הלחימה.

קריקטורה בעיתון "אל-איקתיסאדיה" (פהד אלח'מיסי) מותחת ביקורת על ארגון חמאס, ומציגה אותו כמי שיורה לעבר ישראל, אך גם לעבר האומה הערבית. קריקטורה בעיתון "אלערב אליום" מציגה את רצועת עזה כמי שזמנה הולך ואוזל.
לצפייה בקריקטורות נוספות המתייחסות למבצע "עופרת יצוקה, לחצו כאן
 

העולם הערבי על המבצע בעזה - בקיצור ולעניין

סטודנטים איראנים. קריאות בעד ונגד חמאס
 סטודנטים איראנים. קריאות בעד ונגד חמאס 
 צילום: רויטרס 
 
• באיראן ממשיכות ההפגנות נגד ישראל. למרות זאת, ארגון סטודנטים איראני פרסם הודעת גינוי לחמאס, אותו הגדיר "ארגון טרור". חברי ארגון הסטודנטים גינו גם את השימוש של חמאס באזרחים כמגן מפני מתקפות ישראל. כמו כן, הם מתחו ביקורת על המשטר האיראני עצמו שמחמש את חמאס וטענו כי ידיו "מגואלות בדם של אנשים חפים מפשע". בתגובה, סגר המשטר האיראני את העיתון שפרסם את ההודעה.

• העיתון "אלקודס אלערבי" מדווח כי נערכות הכנות להעברת בני העדה היהודית בערים רידה וח'ארף, הנמצאות במחוז הצפוני של תימן, לבירה צנעא, וזאת בעקבות איומים שקיבלו היהודים על חייהם בתקופה האחרונה על רקע פעולת צה"ל בעזה.

• כוחות הביטחון הסעודים עצרו חכם דת סוני, לאחר שהוציא פסק הלכה המתיר לפגוע ביעדים ישראליים בעולם. שני אנשים נוספים נעצרו בגין ניסיון לארגן הפגנת מחאה על הפעולה בעזה.

המוסלמים מסכמים בתמונות את שנת 2008 במזרח התיכון. לצפייה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by