בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
4 שנות מאסר לתושב קלאנסווה שניהל קשרים עם חיזבאללה 

4 שנות מאסר לתושב קלאנסווה שניהל קשרים עם חיזבאללה

 
פלילים ומשפט |
 
חדשות nana10

חאלד קשקוש בן 30 הואשם במגע עם סוכן חוץ ובמסירת ידיעה לאויב. הוא קיים קשרים עם מקורבים לחיזבאללה וקיבל אלפי יורו תמורת גיוס אזרחים ישראלים לשורות הארגון ומסירת מידע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר היום (רביעי) ארבע שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי על חאלד קשקוש, אזרח ישראלי, שהואשם במגע עם סוכן חוץ ובמסירת ידיעה לאויב. בנוסף הוטל על קשקוש לשלם קנס בגובה של 70,000 ש"ח או לרצות עשרה חודשי מאסר תמורתו.
 
קיבל אלפי יורו תמורת שירותיו
 קיבל אלפי יורו תמורת שירותיו 
 צילום: getty 
 
לפי כתב האישום, קשקוש, תושב קלאנסווה נפגש בשנת 2002 בזמן שהתגורר בגרמניה בתדירות של כאחת לשבועיים וקיים שיחות טלפון כפעמיים בשבוע עם ד"ר הישאם חסן. חסן הוא רופא ממוצא לבנוני שהתגורר בגרמניה ושימש כיו"ר ארגון "מוסד החלל", שהוא ארגון המזוהה עם ארגון החיזבאללה. הארגון פעל בין היתר להעביר כספים לילדיהם של אנשי חיזבאללה שנהרגו. באחת הפעמים סייע הנאשם לד"ר חסן ולפעילי "מוסד החלל" במשלוח 1,200 מכתבים המכילים טפסים אודות זמני שבירת צום הרמאדן.

עוד הואשם קשקוש כי קיים קשר עם מוחמד האשם המכונה "מאזן", אזרח לבנוני המשתייך לארגון החיזבאללה ששהה בגרמניה. בין היתר הוא קיבל סכום כסף תמורת מסירת כתובת תיבת האי-מייל שלו בצירוף קוד הכניסה אליה. בנוסף קיבל הנאשם כסף תמורת הרחבת היכרותו עם רופאים בבית החולים רמב"ם ותמורת גיוס אנשים שמוצאם מקלאנסווה לארגון חיזבאללה.

בית המשפט קיבל את עמדת המדינה והדגיש את החומרה במעשיו של הנאשם וטען כי גם אם קשריו היו רק תחילת שיתוף פעולה בינו לבין ארגון החיזבאללה, הרי שעצם ההסכמה והנכונות לסייע מחייבת התייחסות מחמירה למעשיו. בהתאם לעמדת המדינה, כפי שעולה גם מחוות הדעת של אמ"ן שהוגשה במהלך הדיון, הדגיש בית המשפט את העובדה שהנאשם פעל לפי ההנחיות שניתנו לו וייחס
משמעות רבה לכך שהנאשם קיבל סכומי כסף לא מבוטלים. בגזר הדין הודגש כי יש צורך להגן על מידע ביטחוני ומניעת זליגתו לכלי התקשורת.

בית המשפט גם ציין כי אלמלא מעצרו של הנאשם נראה היה שהיו מוטלות עליו משימות נוספות, לאור הנכונות שגילה במפגשיו לסייע לארגון, וכן קבע כי חומרה מיוחדת יש בהתנהגותו של הנאשם בכך שהוא אזרח ישראלי הנהנה מכל הזכויות המוקנות לאזרח ישראלי ומשכך הוא חב למדינה חובת נאמנות אותה הפר.

בנוסף הדגישו השופטים את שיקול ההרתעה, במיוחד בימים אלה, "בהם נעשה מאמץ עילאי להבטיח את שלומם של אזרחי המדינה כולם מפני אלה המבקשים לפגוע בהם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by