בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בחירות 2009 
ליברמן לא-סנע: אתה מחבל, נטפל בך כמו בחמאס 

ליברמן לא-סנע: אתה מחבל, נטפל בך כמו בחמאס

 
בחירות 2009 |
 
רונן ליבוביץ`

החלטה ועדת הבחירות של הכנסת הובאה בפני הרכב מיוחד של בית המשפט העליון שיקבע האם שתי הרשימות הערביות ירוצו בבחירות הקרובות • לפני תחילת הדיון התעורר ויכוח קולני בין יו"ר "ישראל ביתנו", אביגוד ליברמן לחברי הכנסת הערבים • "אתם מחבלים וכך נטפל בכם", אמר ליברמן • טיבי הגיב: אתה פשיסט

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(50 שניות)

 
בג"ץ דן הבוקר (שלישי) בעתירת המפלגות בל"ד ורע"מ-תע"ל נגד החלטת ועדת הבחירות המרכזית לשלול את זכותן להתמודד בבחירות לכנסת ה - 18. לפני תחילת הדיון התעוררו ויכוחים בין אנשי ישראל ביתנו וחברי הכנסת הערבים.

ועדת הבחירות פסלה את מפלגות בל"ד ורע"מ-תע"ל »
שתי המפלגות הגישו ערעור לבג"צ נגד פסילתן »
מזוז: אין מקום למנוע מהרשימות להתמודד בבחירות »
 
חברי הכנסת אחמד טיבי וטלב א-סנע (רע"מ-תע"ל) קראו ליו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן "פשיסט". א- סנע הרחיב את דבריו ואמר כי "אתה רוקד על דם ילדים ומקומך בכלא. אתה לא תצליח לפסול אותנו". ליברמן ענה להם וקרא לעברם "אתם מחבלים וצריך לטפל בכם כמו בחמאס".

ליברמן המשיך ואמר כי "זהו דיון עקרוני. זו פעם ראשונה שאנו בוחנים את הגבול בין נאמנות לחוסר נאמנות. אם אנו רוצים לתת רישיון למישהו להרוג את מדינת ישראל כמדינה יהודית". ח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי) שנוכח גם הוא בדיון בבג"ץ אמר כי "הערבים אינם אדוני הארץ ואינם מלח הארץ. הם רעל הארץ".

תחילת הפרשה בשבוע שעבר, אז החליטה הוועדה בתום דיון סוער במיוחד לפסול את המפלגות בטענה שבל"ד אינה מכירה במדינת ישראל כבמדינה יהודית ותומכת במאבק אלים נגדה.

26 מבין חברי הוועדה תמכו בהצעות לפסילת בל"ד, ורק שלושה התנגדו. רשימת רע"מ-תע"ל "זכתה" לתמיכה מעט פחות גורפת - ורק 21 מבין חברי הוועדה הצביעו בעד פסילתה, שמונה התנגדו לה.

החלטה זו גררה תגובה חריפה מצד נציגי המפלגות שנפסלו, וביציאה מהחדר כמעט והתפתח עימות אלים בין חברי הכנסת של בל"ד לבין חבר הכנסת דוד טל. "זו מדינת כל גזעניה" אמר ח"כ אחמד טיבי, וח"כ ג'מאל זחאלקה הזהיר, "יהיה משבר עמוק עם הציבור הערבי. זו הפכה להיות מדינת ליברמן ומרזל. גזענים, נמאסתם".
 
 
הרשימות בל"ד ורע"מ-תע"ל עתרו לבג"צ בתקווה שיהפוך את ההחלטה, כפי שקרה בשנת 2003. בעתירה של שתי המפלגות נכתב, כי אין במצעים שלהן כדי לשלול את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, ועל כן יש לאפשר להן להתמודד.

"אנו שואפים, בדרכי שלום ובאמצעות הפרלמנט, לשנות את אופיה של המדינה למדינה המתבססת על עקרון השוויון האזרחי והלאומי המלא, שלא תהיה בה עליונות לבני לאום אחד על פני האחר", כותבים העותרים.

בהמשך, הודיע אתמול היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שלמרות החלטת ועדת הבחירות, אין מקום למנוע מהמפלגות להתמודד.

"הבקשה למנוע מרשימת רע"מ-תע"ל מלהתמודד בבחירות היא בקשה שלא היה בה כל ממש, שכן מדובר בבקשה שנתמכה בראיות קלושות ביותר. החלטתה של ועדת הבחירות המרכזית – דינה להתבטל", נכתב בתשובתו של מזוז.

היועץ המשפטי לממשלה התייחס גם ליו"ר בל"ד לשעבר, עזמי בשארה, שנמלט מישראל לאחר שנחשד במגע עם סוכן זר והעברת מידע לאויב במהלך מלחמת לבנון השנייה. "החשדות החמורים נגד עזמי בשארה, לשעבר יו"ר בל"ד, אינם נוגעים לפעילותו הפוליטית של בשארה ושל סיעתו, אלא למעשים שמעצם טיבם אדם עושה אותם לבדו או כמעט לבדו", כתב מזוז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by