בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
דעות ופרשנות 
נלמד לקח וינוגרד 
 
 מנהיגי ישראל מתחרים ביניהם בתיאור המכה הקשה שהיכו בחמאס. ברק    צילום: רויטרס    
דעות ופרשנות |
 
ח``כ אריה אלדד

לאור שביעות הרצון בסקרים מהפסקת האש, החליט צוות הקמפיין של אהוד ברק לקבוע עוד 8 כאלה ביום. ח"כ אריה אלדד על המשמעות האמיתית של הפסקת הלחימה עם חמאס. מתוך ישרא-בלוג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מישהו שלח לי באחד ממכתבי השרשרת האינסופיים את החוכמה הבאה לגבי הפסקת האש: אם בהפסקת עישון מעשנים ובהפסקת אוכל אוכלים, אז בהפסקת אש יורים? הפסקת האש שהחליטה עליה הממשלה היא כנראה מסוג ההפסקות הללו. קשה להיאבק בתחושות הבטן שאומרות תנו לנו קצת שקט, או בפרצופי החיילים המחייכים כשהם חוצים את הגדר חזרה הביתה. לא צריך להלחם בתחושת ההקלה של האזרחים באשדוד, אשקלון ובאר שבע המעיזים להתרחק מעבר לטווח של 45 שניות מהממ"ד.

לבלוג המלא של אריה אלדד בישרא-בלוג
 
אריה אלדד
 אריה אלדד 
 צילום: לע"מ 
 
יחד עם זאת, ברור כי מדובר בעיקר בהפסקת אש שתנוצל על ידי חמאס לנקות את 500 המנהרות שלא נפגעו, למחוק את טופס ההזמנה הקודם שעליו היה כתוב "2 אריות חדשים לגן החיות" (כי הקודמים מולכדו כזכור) ולכתוב "100 גראדים, 50 פאג'רים ופאקט מלבורו לייט", לשלוח לימ"ח בצד המצרי ולהתכונן לבאות.

והבאות יבואו. גם אם מנהיגי ישראל מתחרים ביניהם בתיאור המכה הקשה שהיכו בחמאס, ובמקום הראשון זכה שר בכיר שאמר "נכנסנו באמ-אמא שלהם, ואם יעיזו לירות אפילו זנב של טיל בפעם הבאה נכנס גם בסב-סבתא שלהם", בהפרש ניכר אחרי סגן השר שאמר "הראינו להם מאיפה משתין הדג, ובמקום להילחם כמו גברים הם אכלו את הדג".

גם אם התחרות הזו יורדת מיומני החדשות ועוברת לטיפולם של הקופירייטרים בדרך לתשדירי הבחירות, קשה לשנות את תמונת המציאות האומרת חמאס חי, איראן מבטיחה לחמש אותו מחדש, צה"ל אינו שולט בציר ההברחות וגלעד שליט לא שוחרר.

ביום השלישי להפסקת האש התקבלו תוצאות הסקרים במטה הבחירות של אהוד ברק. "הפסקת האש עושה לך טוב", אמר לו האסטרטג. "יש למקסם את ההישג". אז נולד הרעיון להעצים את אפקט הפסקת האש. ואכן, באמצעות מגעים זריזים, ובסיוע נשיא מצרים, התרחשו כבר ביום ג' השבוע כ-8 הפסקות אש. הפסקת האש הראשונה התרחשה מיד לאחר מנת הפצמרי"ם של 8:00 בבוקר, ולאחריה התחוללו עוד ועוד הפסקות אש, במרווחים בלתי קצובים בני 20-90 דקות.
 
 
לשיאה הגיעה הפסקת האש של יום ג' בשעות הערב, עת התקצרו הפסקות האש לדקות בודדות. באשמורת הראשונה, נורה צרור ממקלע כבד בבית חנון לכוון קיבוץ סמוך. הצוות האיסטרטגי של שר הביטחון התכנס לדיון דחוף, על מנת לדון בשאלה האם ניתן להתייחס למרווחים שבין הקליעים בצרור המכ"כ כאל "הפסקות אש קצרצרות". לבסוף התקבלה ההגדרה האופרטיבית עליה המליץ אלוף פיקוד הדרום, דהיינו "אם משך הפסקת האש קטן מפרק הזמן הנדרש לפזצט"א תקנית, היא לא תוגדר כ"הפסקת אש" אלא כ"השעיית אש". אין ספק - צה"ל, מערכת הביטחון והדרג המדיני הפיקו את כל הלקחים הנדרשים מועדת וינוגרד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by