בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה : שוקלים לתבוע את קוהל 

גרמניה : שוקלים לתבוע את קוהל

 
 
חדשות נענע

ראשי המפלגה הנוצרית דמוקרטית שוקלים תבוע את הקנצלר לשעבר במטרה לכפות עליו שיתוף פעולה עם חוקרי פרשת התרומות. צניחה דרסטית בסקרים למפלגה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסקרים שהתבצעו אתמול (שישי) בגרמניה, התברר כי התמיכה במפלגה הנוצרית דמוקרטית צונחת בעקבות פרשיית השחיתות שנחשפה בשבועות האחרונים. על פי הסקרים זוכה כעת המפלגה רק ל - 32 אחוזי תמיכה, לאחר שרק לפני כחודשיים תמכו בה בסקרים קרוב ל- 45 אחוז מאזרחי גרמניה, כשגרהארד שרדר, הקנצלר המכהן, זכה אז רק ל- 32 אחוזי תמיכה.

מנהלי מכוני סקרים בגרמניה טוענים כי הם מעולם לא נתקלו בשינויים כה דרסטים בעמדות הבוחרים.

מנהיגי התנועה אומרים כי הם אף שוקלים לתבוע את מנהיג התנועה שנים רבות והקנצלר לשעבר שהביא לאיחוד גרמניה , הלמוט קוהל, בכדי לכפות עליו שיתוף פעולה עם החוקרים.

כזכור, בפרשה שהתפוצצה התברר כי המפלגה קיבלה כספי תרומות רבים אותם העבירה לחשבונות בנק מחוץ למדינה והשתמשה בהם, בניגוד לחוק, במערכת הבחירות בגרמניה.

השבוע פורסם כי חבר בכיר במפלגה, שבין השאר היה ממונה על ענייני הכספים במפלגה, התאבד בתליה. כלי התקשורת בגרמניה טוענים כי במכתב ההתאבדות שלו הוא ציין את חששותיו מביקורת החשבונות העתידה להתבצע כעת חשבונות המפלגה.

קוהל עצמו הודה כי קיבל כשני מיליון מארק (כמיליון דולר) במזומן עבור המפלגה בין השנים 1993 ו- 1998 אך מסרב לפרט את שמות התורמים בטענה כי הובטח להם שהם ישארו אנונימיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by