בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
ישי: דו"ח העוני הוא דגל שחור שהונף מעל מדיניות האוצר 

ישי: דו"ח העוני הוא דגל שחור שהונף מעל מדיניות האוצר

 
בארץ |
 
רונן ליבוביץ`

שר התעשייה והמסחר ויושב ראש ש"ס, אלי ישי, מתח ביקורת על מדיניות משרד האוצר בתגובה לדו"ח העוני, שפורסם על ידי המוסד לביטוח לאומי ואמר כי "התאוריה של האוצר קרסה". חברת הכנסת שלי יחימוביץ הצטרפה לביקורת על משרד האוצר והפנתה אצבע מאשימה גם כלפי מדיניותו הכלכלית של שר האוצר לשעבר נתניהו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"היום הונף דגל שחור מעל מדיניות משרד האוצר", כך אמר היום (ראשון) שר התעשייה והמסחר ויושב ראש ש"ס, אלי ישי, בתגובה לממצאיו של דו"ח העוני של המוסד לביטוח לאומי שהתפרסם הבוקר, לפיהם הוחרף מצב העניים בישראל.
 
ישי בתגובה לממצאי דו"ח העוני: תאוריית האוצר קרסה
 ישי בתגובה לממצאי דו"ח העוני: תאוריית האוצר קרסה 
 צילום: ארכיון: אורי פורת 
 
"התאוריה של האוצר קרסה. המגזר היחידי שחל בו שיפור בנתונים אלו הם קשישים, שלהם פעלנו להעלות את הקצבאות. הילדים בישראל ממשיכים לשלם את מדיניות התנגדותם של משרד הרווחה ומשרד האוצר להעלות את הקצבאות", אמר יושב ראש ש"ס.

עוד הבטיח ישי כי מפלגתו "תנצח את מלחמת ההתשה בנושא הקצבאות למען הילדים ולא תתפשר. יותר קצבאות שווה פחות עוני", דברי ישי.

יושב ראש ועדת החינוך של הכנסת, חבר הכנסת מיכאל מלכיאור אמר בתגובה לממצאים המדאיגים כי "מדינה שבה למעלה ממיליון וחצי עניים ולמעלה מ-770 אלף ילדים עניים היא לא מדינה יהודית". לדבריו, ממצאי דו"ח העוני הם פועל ישיר של מדיניות מכוונת של הממשלה והסביר כי העובדה שבתקופת שיא הצמיחה לא הצליחו להוריד את מימדי העוני נובעת מרשלנותן של המפלגות הוותיקות, אשר מעדיפות, לדבריו, להתעלם פעם אחר פעם מהנושאים האזרחיים.

"העוני והפערים החברתיים הם האיום הקשה ביותר על מדינת ישראל ועלינו להעלות את הסוגיות הללו לראש סדר היום הציבורי ולא להמשיך לדחוק אותן לקרן זווית", דברי מלכיאור בנושא.
 

יחימוביץ: נתניהו ושר האוצר פגעו קשות בעובדים העניים

 
ראש הממשלה, אהוד אולמרט, דווקא סבור שממצאי דו"ח העוני על כך שלא חל שינוי במספר המשפחות החיות מתחת לקו העוני מעודדים והן פועל יוצא של מדיניות הממשלה. "על פי התוצאות יש פחות עניים בישראל, מגמה שנמשכת כבר בשנתיים האחרונות".

חברת הכנסת שלי יחימוביץ ממפלגת העבודה אמרה כי העוני הגובר בישראל הוא "שילוב של גזירות נתניהו ושל ממשיך דרכו של שר האוצר רוני בר-און. "השניים פגעו קשות בעובדים העניים ובמעמד הביניים והם מייצגים גישה כלכלית מיושנת ופוגענית".

יושב ראש חד"ש, חבר הכנסת מוחמד ברכה, אמר כי הנתונים לפיהם מעגל העוני לא מתרחב ומעמיק בישראל הם אשליה. "כנראה שהפרוטות שהוספו לקצבאות בשנה שעברה הוציאו מאות אלפי אנשים מחוץ למעגל העוני אבל מבחינה סטטיסטית במציאות הם עדיין שקועים בעוני.

עוד הוסיף ברכה כי הנתונים בדו"ח המתייחסים למספר המשפחות הנמצאות מתחת לקו העוני באוכלוסיה הערבית מדאיגים והם לדבריו, תוצאה ישירה לאפליה.
 
 
על פי הדו"ח שהתפרסם הבוקר, בישראל חיות 418 אלף משפחות עניות שהן 1.63 מיליון בני אדם. הנתונים מתייחסים למחצית השנייה של 2007 ולמחצית הראשונה של 2008 ומצביעים על יציבות במספר הנפשות שמתחת לקו העוני.

עם זאת, הדו"ח מגלה כי המשפחות הנזקקות נחלשו עוד יותר וקיימת ירידה בשיעור של 2% בהכנסת המשפחות הללו. נתון מעניין נוסף מתייחס למספר המשפחות העובדות הנמצאות מתחת לקו העוני. בתקופה הנדונה, חלה עלייה מ-45.7% בשנת 2007 ל-46% במחצית הראשונה של שנת 2008. בקרב משפחות שאינן עובדות עלה שיעור העוני בלמעלה משני אחוזים.

נתון חיובי מצביע על ירידה בשיעור העוני בקרב אוכלוסיית הקשישים מ-22.6% בסוף שנת 2007 ל-22.2% בתחילת השנה הקודמת. שלמה סבירסקי, המנהל האקדמי של מרכז אדווה מזכיר כי "נתוני הדו"ח אינם משקפים את המשבר הכלכלי הבינלאומי המסתמן ואת המלחמה בדרום".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by