בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא מדינת ישראל, עזר ויצמן: נקודות מרכזיות בחייו 

נשיא מדינת ישראל, עזר ויצמן: נקודות מרכזיות בחייו

 
 
גל אלון

כבר בגיל 22 התגייס ויצמן לאצ'ל. מאוחר יותר פיקד על חיל האוויר, כיהן כשר ביטחון והיה ממובילי הסכם קמפ-דיויד. פרש מפוליטיקה בשנת 80' לטובת עולם העסקים, חזר אליה ארבע שנים מאוחר יותר בראש תנועה חדשה. משנת 93' כיהן כנשיא המדינה. אמש יצא לחופשה עד לסיום החקירה נגדו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ויצמן נולד בשנת 1924 בתל אביב.

מגיל 22 החל לפעול למען המדינה. בשנים הראשונות היה חבר באצ"ל ובהמשך שירת ב"שירות האווירי", שקדם לחיל האוויר הישראלי.
 
 
 
במלחמת העצמאות הטיס תחמושת ואספקה לנגב ולגוש עציון. כאשר קמה המדינה, נשלח לצ`כלוסובקיה ולמד כיצד מטיסים את ה"מסרשמידטים" הישנים. אחד מהם אף הטיס בעצמו לישראל. משנת 58 עד 66 שרת את המדינה כמפקד חיל האוויר.
 
 
במלחמת ששת הימים ואחריה, עד לשנת 69, היה ראש אגף המבצעים וסגן הרמטכ"ל. לאחר שהבין שלא יתמנה לתפקיד הרמטכ"ל, עבר למערכת הפוליטית ומונה לתפקיד שר התחבורה בממשלת הליכוד הלאומית של לוי אשכול.
 
 
בשנים 71-72 כיהן כיו"ר הנהלת תנועה "חרות" עד שהתפטר בעקבות מחלוקת עם מנחם בגין. לאחר שנה של "ברוגז" הוא חזר ל"חרות" ונשאר בה עד 1980. בממשלתו הראשונה של בגין (1977) מונה לתפקיד שר הביטחון והיה מעורב בתהליך השלום עם מצרים.
 
 
בתקופה זו הפך ויצמן לביקורתי יותר כלפי פעולות הממשלה, עד שב-1980 התפטר ממנה וסולק מ"חרות". במשך ארבע השנים הקרובות ויצמן ישנה כיוון ויחל את דרכו בעולם העסקים. ימים יגידו אם כאן ביצע את הטעות עליה הוא משלם את המחיר היום.
 
 
בשנת 84 ייסד את מפלגת "יחד" שזכתה בשלושה מושבים בכנסת, והצטרפה למפלגת העבודה לקראת הקמת ממשלת האחדות הלאומית. ויצמן מונה אז לתפקיד שר בלי תיק.
 
 
בשנת 86 אוחדה תנועת "יחד" עם מפלגת העבודה. בממשלת הליכוד הלאומית שהקים שמיר ב88- מונה לתפקיד שר המדע והטכנולוגיה. בתקופה זו קיים מגעים עם אנשי אש"ף, שאז נחשבו לבלתי חוקיים, ובתגובה איים שמיר לסלקו מהממשלה.
 
בשנת 1992 החליט להתרחק מהפוליטיקה ושנה מאוחר יותר נבחר לתפקיד נשיא המדינה.

אמש, לאחר שמונה שנות נשיאות וחודש ימים מחשיפת הפרשה, הודיע נשיא מדינת ישראל כי הוא יוצא לחופשה עד לסיום החקירה הפלילית נגדו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by