בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה ואמריקה מתכננות משימה מאוישת למאדים 

רוסיה ואמריקה מתכננות משימה מאוישת למאדים

 
 
חדשות  נענע


קבוצות מדענים משתי המדינות נפגשו בסוף השבוע שעבר כדי לדון באפשרות הפיזית של שליחת אדם למאדים, דווקא בתקופה של אכזבות במחקר החלל של שני הצדדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

סוכנות החלל האמריקנית נאס"א ומנהל החלל סיימו ביום שישי סמינר בן שלושה ימים עם מומחים רוסיים כדי לדון בדרכים טובות יותר לשלוח אדם למאדים, כך מוסרת סוכנות הידיעות יו.פי.איי. הפגישה באה בימים של אכזבות לשתי הסוכנויות, לאחר אובדן הקשר עם החללית האמריקנית הלא מאוישת על מאדים ודיחויים חוזרים ונשנים בתרומה הרוסית לתפעול תחנת החלל מיר.

למרות שנאס"א לא שחררה הצהרה רשמית על הפגישה, נודע כי שבעה מדענים רוסיים בכירים נועדו עם מומחים ממספר מרכזים של נאס"א. הנציג הרוסי הבכיר היה לאוניד גרושקוב מחברת החלל והטילים "אנרגיה" הממוקמת במוסקבה. מומחים ממכון "קלדיש", המתמחה בניווט בין כוכבי והמכון הביו-רפואי, הבוחן את הסכנות הרפואיות של טיסה בחלל, נטל גם הוא חלק בפגישות.

אחד מנושאי הפגישה העיקריים היה "פרויקט 1172" שכותרתו "פרויקט ראשוני לבחינת המאדים", שאושר בסוף השנה שעברה וממומן בכספי משרד החוץ האמריקני. הפגישה השבוע הייתה השניה בנושא הפרויקט, לאחר שפגישה ראשונה התקיימה בפריס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by