בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פתיחות באיראן לקראת הבחירות: תנועת החופש תקבל הכרה מחודשת 

פתיחות באיראן לקראת הבחירות: תנועת החופש תקבל הכרה מחודשת

 
 
חדשות נענע

התנועה היא אחת מהותיקות ביותר באיראן. במהפכה ב-1979 הוצאה אל מחוץ לחוק, לאחר שהתנגדה להשתלטות על שגרירות ארצות הברית בטהראן. שר המודיעין האיראני: אסור לשלול מהעם האיראני את האפשרות לבחור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ייתכן ומאוד ותנועת החופש באיראן שהוצאה אל מחוץ לחוק, תוכר מחדש. שר המודיעין האיראני הציע לאפשר למפלגה להתמודד בבחירות שבחודש פברואר, ולהכיר בה ובמוסדותיה - כך דיווח עיתון איראני אתמול (שבת).

הצעתו של השר, עאלי יונסי, מהווה תקדים, מדובר בפעם הראשונה שפקיד איראני רשמי קידם בברכה את חזרתה של תנועת החופש אל גבולות הקונצנזוס האיראני. עם זאת, יש לזכור כי ייתכן ומדובר בצעד למראית עין עבור מדינות המערב.

השתתפות חבריה בדיון הפוליטי בצורה גלויה נאסרה בשנת 1979, בתקופת המהפכה האיסלאמית באיראן, אז הוצאה התנועה אל מחוץ לחוק.

בדבריו לא ציין שר המודיעין האיראני באופן מדוייק את שם המפלגה, אך דרך התבטאותו על "האנשים שהביכו את האיסלאם ויש להם נטיות בינלאומיות", הבהירו לנוכחים את כוונתו האמיתית.

"הבנתם את האיסלאם לוקה בחסר, אבל אין לי ספק שהם דואגים לאינטרסים של האומה ושל הדת", אמר. "לכן, העם צריך לקבל את החופש לבחור את נציגיו באשר הם. אנו לא יכולים לשלול את זכות הבחירה".

תנועת החופש מאמינה בממשלה מבוססת על האיסלאם, אך בממשלה שלא מנוהלת על ידי פקידים אלא על ידי נציגי העם. כך דווח בסוכנות AP.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by