בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יורג היידר בדרכו לממשלה האוסטרית 

יורג היידר בדרכו לממשלה האוסטרית

 
 
חדשות  נענע


מנהיג "מפלגת החופש" הימנית קיצונית, בעל עבר של התבטאויות אנטישמיות בוטות, דן כעת עם מפלגת העם השמרנית על כניסה משותפת לקואליציה שתהפוך אותו לאיש מספר 2 במדינה. ישראל כבר זועמת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חבר הכנסת דני נווה מהליכוד אמר היום כי אם ייכנס יורג היידר לממשלת אוסטריה, על ישראל להחזיר את שגרירה באוסטריה לארץ בלא דיחוי. אל דברי נווה הצטרפו עוד מספר חברי כנסת, שזעמו על העובדה שאוסטריה תונהג על ידי אדם בעל עבר אנטישמי גלוי.

"מפלגת החופש" הימנית קיצונית, בראשותו של יורג היידר, ומפלגת העם השמרנית יחלו היום (שלישי) בשיחות על הקמה משותפת של קואליציה באוסטריה, כך נמסר מסוכנות רויטרס. מנהיג השמרנים וולפגנג שוסל רמז כי הוא מצפה להפוך לקנצלר לאחר שהשיחות בין מפלגתו לבין המפלגה הסוציאל דמוקרטית על חידושה של הקואליציה בת 13 השנים קרסו.

מנהיג מפלגת החופש יורג היידר גרם השנה להפתעה גדולה כשמפלגתו הגיעה למקום השני בבחירות הכלליות, וערערה את הדומיננטיות הברורה של שני הגושים הגדולים הישנים. היידר, שנודע בעיקר בשל התבטאויותיו שהמעיטו בזוועות פשעי הנאצים, הצהיר כי לדעתו "בתוך שבוע" יושג ההסכם שימקם אותו כאיש מספר שתיים בעוצמתו באוסטריה.

היידר אמר אתמול כי הנהגת מפלגתו החליטה כי השיחות צריכות להתחיל היום. אם זאת, היידר רמז כי הוא עשוי להשאר מושלה של הפרובינציה האוסטרית קארינתיה ולא יצטרף לממשלה. "אני נוטה לכיוון של השלמת חובותיי בקארינתיה", אמר לכתבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by