בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים: להעביר את השיחות לוושינגטון 

הפלסטינים: להעביר את השיחות לוושינגטון

 
 
רויטרס

הפלסטינים דורשים להעביר את סבב השיחות הנוכחי לוושינגטון ולהיעזר בקלינטון כמתווך; ראש המשלחת הישראלית דוחה את ההצעה; הרשות הפלסטינית דורשת שחרורם של 180 אסירים חולים הכלואים בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשלחת הפלסטינית לשיחות עם ישראל מציעה היום (שלישי) להעביר את השיחות העתידיות בתחילת החודש הבא לוושינגטון, ולהיעזר בתיווכו של הנשיא קלינטון.

ראש המשלחת הישראלית למשא-ומתן עודד ארן דחה את הדרישה הפלסטינית "אנו לא רואים כל טעם בהעברת השיחות לוושינגטון" אמר ארן "על מנת שהשיחות יהיו מועילות עדיף לשני הצדדים שישארו באזור".

הפלסטינים אמרו היום כי ההצעה הועלתה לראשונה בפגישת עראפת-קלינטון בשבוע שעבר בוושינגטון.

לטענת הפלסטינים, לאחר 21 סבבים של שיחות אין התקדמות ממשית בסוגיות המרכזיות: מעמד ירושלים, ההתנחלויות וגבולות הסדר הקבע. כזכור, אמורים ישראל והפלסטינים להגיע להסדר-מסגרת עד לאמצע פברואר.

ובינתיים דורשים הפלסטינים מישראל לשחרר 180 מתוך 1600 האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל. "חלק גדול מאותם אסירים הואשמו במעורבות בהרג ישראלים, אולם זה לא נכון לגבי רובם" אמר היום השר הממונה על האסירים ברשות הפלסטינית הישאם עבד אל-רזאק. לדברי עבד אל-רזאק ישנם 180 אסירים חולים, מהם 22 במצב קשה הכלואים בישראל.

האסירים הפלסטינים בבתי הכלא יחלו בקרוב בגל של שביתות מחאה. השביתות יתקיימו כדי להזכיר לצוותי המשא ומתן של ישראל ושל הפלסטינים כי אף הסכם מסגרת להסדר קבע לא יתקבל על-ידם ללא פתרון מלא לבעיית האסירים.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by