בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה מקדישה אתר בברלין לזכר השואה 

גרמניה מקדישה אתר בברלין לזכר השואה

 
 
רויטרס

יותר מחמישים שנה לאחר תום מלחמת העולם השנייה אמורה גרמניה להקדיש ביום חמישי אתר מיוחד במרכז ברלין לזכר קורבנות השואה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יותר מחמישים שנה לאחר תום מלחמת העולם השנייה, אמורה גרמניה להקדיש ביום חמישי הקרוב קרקע במרכז ברלין לבניית יד-זיכרון לקורבנות השואה, כך מוסרת סוכנות הידיעות רויטרס.

לא ידוע עדיין מתי יתחילו עבודות הבנייה של האתר וכיצד הוא יראה בסיום בנייתו ראש עיריית ברלין, שמתנגד לתוכניות העיצוב שאושרו, החליט לא להגיע לטקס הנחת אבן הפינה.

``לאנדרטה יש חשיבות סימבולית רבה`` אומר מישל פרידמן, חבר בוועד המרכזי של יהודי גרמניה לסוכנות רויטרס, ``עם זאת התנגדות שסובבת את תוכניות הפרוייקט וההיסוסים סביבו מאוד אכזבו אותנו``, לדבריו.
 

הויכוחים סביב הנושא החלו ב- 1988

כשהועלתה לראשונה ההצעה להקים אנדרטה לזכר קורבנות השואה בשנת 1988, היא הביאה לויכוחים קשים סביב השאלה אם כדאי בכלל להקים אותה ואם כן באיזה אופן לעצב אותה.

למרות תמיכתו של הקאנצלר לשעבר, הלמוט קוהל, הפרוייקט התקדם בקצב של חילזון תוך כדי מאבק בין פוליטיקאים מהשלטון המרכזי ורשויות ברלין.

יורשו של קוהל, גרהארד שרדר, היה הקאנצלר הראשון שחילץ את הנושא מהמבוי הסתום בכך שאמר בשנת 1998 שהפרלמנט צריך לקבל החלטות חשובות בנשוא.

בפרלמנט הגרמני נבחר העיצוב של הארכיטקט האמריקני פיטר אייסמן המבוססת על מבוך בגודל 4 מגרשי כדורגל עם כ- 2600 מצבות בצורות שונות. המטרה היא שהמבקר במקום יקבל את ההתרשמות של הליכה בתוך בית קברות.

עדיין לא ברור כיצד יראה מרכז לתיעוד בנושאי השואה שיוקם באתר הזיכרון, וישנן עוד שאלות לגבי הבעלות על האתר שיוקם ליד שער ברנדנבורג.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by