בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טורקיה תשתמש במחשבי-על נגד רעידות אדמה 

טורקיה תשתמש במחשבי-על נגד רעידות אדמה

 
 
חדשות נענע

הממשלה הטורקית תעזר במחשבי-על מתוצרת Sun בכדי לחזות רעידות אדמה מבעוד מוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע הבא תשיק הממשלה הטורקית את "המרכז לחקר רעידות האדמה" בבירה אנקרה. המרכז, שיתבסס על מחשב על שנתרם בידי חברת Sun MicroSystems, יאפשר למומחים טורקים לבצע הדמיות של פעילות הקרקע באזורים המועדים בטורקיה. על בסיס הדמיות אלו יוכלו החוקרים לחזות את התפרצותן של רעידות אדמה בטווח של עד 50 שנה ובדיוק רב. על פי תחזיות אלו תיקבע ממשלת טורקיה את מידת איכלוסם של האזורים ואת תקני הבניה בכל אחד מאזורי המדינה - על פי מידת הסכנה הצפויה לו. כמו כן, ימוקמו מפעלים בעלי חשיבות או סיכון רב כך שהפגיעה בהם תהיה מינימלית.

במסגרת הפרוייקט השני, אף בו שותה חברת Sun, יונחו חיישנים חדישים לאורך קווי השבר שמהווה את מקור רעידות האדמה. החיישנים, שיחוברו ישירות למערכת ההתרעה הממוחשבת באנקרה, יזרימו אל המחשב מידע שוטף לגבי מצב השבר ובעיקר לגבי שינויים אשר מעידים על תחילתה של רעידת אדמה.

מומחים מציינים כי קיים פרק זמן של שמונה שניות בהן מתרחשים שינויים אשר מעידים על התפרצותה הקרבה של רעידת אדמה. מערכת החיזוי תחבר את החיישנים ישירות לכל המתקנים הרגישים באזורי הסכנה. המערכת תאפשר לחיישנים לנתק בזמן אמת את המפעלים הפטרו-כימיים, את תחנות הכוח והחשמל ואת כל המפעלים המסוכנים האחרים באזורי הסכנה עוד לפני התרחשות רעידת האדמה.

בדרך זו תצומצם מאד הפגיעה המאסיבית בתשתיות של טורקיה וחיים רבים ינצלו בשל היכולת של כוחות החילוץ לפעול במהירות רבה וביעילות בשעה שקווי המתח הגבוה פועלים בצורה תקינה ושריפות לא פורצות.

רעידות אדמה שאירעו השנה בטורקיה הביאו למותם של קרוב ל-20 אלף איש והותירו מאות אלפים נוספים ללא קורת גג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by